Ana sayfa Magazin İnşaatta şarkı söylerken çekilen videosu tıklanma rekoru kırıyor

İnşaatta şarkı söylerken çekilen videosu tıklanma rekoru kırıyor

808
0

Van’ın  Saray ilçesine bağlı Turanlı Mahallesi’nde yaşayan Murat Akbaşlı ortaokulu bitirdikten sonra çobanlık yapmaya başladı. 10 çocuklu ailenin 6.’ncı çocuğu olan Murat daha sonra ailesine daha fazla destek sağlamak için İstanbul’a gelerek inşaatlarda çalışmaya başladı. Murat Akbaşlı 3 yıl önce inşaatlarda çalışırken söylediği şarkıları sosyal medya hesaplarında paylaşınca kısa sürede 2 milyon kişi tarafından izlenirken Murat Akbaşlı’nın paylaştığı videoları izleyen ünlü sanatçı Zülfü Livaneli kendi sosyal medya hesabından Böyle bir sese kolay rastlanmaz. Keşke bulabilsek de Diyarbakır başta olmak üzere konserlerime konuk sanatçı olarak davet etsem” diyerek paylaştıktan sonra kısa bir süre sonra Livaneli ve Akbaşlı arasında bir telefon görüşmesi yaşandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Murat Akbaşlı “ Çalışmak için İstanbul’a gittim. Bir inşaatta çalışırken çalıştığım inşaatın mimarı bana sevdiğin güzel bir şarkıyı söyle cep telefonumdan kaydedeceğim deyince bende bir şarkı söyledim ve mimar çektikten sonra bunu kendi hesabından paylaşacağını söyledi. Aradan bir yıl geçtikten sonra videoyu sosyal medyada görünce arkadaşlarıma söylediğimde bana videonun Youtube’da 2 milyon kişinin izlediğini söyleyince inanamadım ama baktığımda arkadaşlarımın söylediğinin doğru olduğuna inandım. Daha sonra da beni bir çok kişi aradı. En son Zülfü Livaneli aradı ve bana kendisinin eğitim vermek istediğini, masraflarımı üstleneceğini söylediğinde çok mutlu oldum. İmkan verilirse tabi ki sanatçı olmak isterim” dedi.

Baba Kerem Akbaşlı ise “Oğlumun sanatçı olmasını çok isterim ama bu kararı verecek olan kendisidir. Ne karar verirse ben o kararına saygı gösteririm. Oğlum utandığı için benim yanımda bugüne kadar bir kere olsun şarkı söylememiştir” diyerek duygularını ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here