Ana sayfa Magazin İşçiyken yönetmen oldu

İşçiyken yönetmen oldu

591
0

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Emrah Almas, 34 yaşında çocukluğundan beri hayalini kurduğu film ve dizi setlerine adım attı. Senaryosunu kendi yazdığı polisiye bir dizi çekmek için kendisi gibi amatör olan oyuncu arkadaşları ile hayalini gerçekleştirmek için çekimlere başladı.

Yönetmelik koltuğuna oturan Emrah Almas iş çıkışlarında kendisi gibi başka işlerde çalışan amatör oyuncu arkadaşlarla daha önceden belirlenen mekanlarda buluşup önce set ortamını hazırlayıp ardından yönetmenlik koltuğuna oturarak çekimlere başladı. Toplam 30 kişilik ekip hem set ekibi olarak görev yaparken aynı zamanda kamera karşısına geçerek rollerini oynadılar.

Tamamen gönüllü kişilerden oluşan ekip kısıtlı imkanlarla 1 aylık çalışma sonucunda uyuşturucu ile mücadeleyi konu alan ‘Karanlık Sokaklar Mücadele’ isimli dizinin ilk bölümünün çekimi tamamlayarak YouTube’dan paylaştı.

Konu hakkında açıklama yapan Almaz “ Toplumumuzun kanayan yaralarına parmak basmak için bir senaryo yazdım. Amacım farkındalık yaratmak ve toplumun şiddet, uyuşturucu ve taciz konularında bilinçlendirmek. Ekipte bulunan tüm arkadaşlarımız benim gibi amatör kişilerden oluşuyor. Herkes kendi bütçesinden ayırdığı parayı bu dizinin yapılması için harcıyor. İlk bölümü büyük zorluklarla bitirdik ve çok mutluyuz. Dostlarımızın hepsinden olumlu tepki aldık ve artık onlarda dizimizde oynamak istiyorlar” dedi.

Hayallerimin peşinden gittim diyen Almas “ Çocukluğumdan beri oyunculuk yapmak içimde kanayan bir yaraydı. Sinema filmlerini, dizileri izleyerek incelemelere başladım. Daha sonra oturup kendi senaryomu yazdım. Benim gibi hayalleri olan arkadaşları topladım. Fabrikada mesaimiz bitince bir araya geliyor ve çekim yapıyoruz. 20 bölüm olarak düşündüğümüz dizinin ilk bölümünü bitirdik” diyerek sözlerini noktaladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here