Ana sayfa Magazin Işık’tan 6 single

Işık’tan 6 single

387
0

Pasaj Müzik etiketi ile daha önce Işık,“Aşk”, “Başka Bahara”, “Öğrendim”, “Canım” ve “Ben aşka inanırım”ın adlı single çalışmaları yapan Işık bu kez “Anlatılmaz” adını verdiği single ile 6.kez ardından dinleyicileriyle buluşmanın heyecanını yaşıyor. Şarkının sözlerini Türk edebiyatının ünlü isimlerinden birisi olan Ayfer Tunç’a ait olurken şarkının müziği ve düzenlemesini Can Algeç yaparken şarkı için çekilen video klip için yönetmen koltuğuna Melike Önay oturdu.


Işık be Ayfer Tunç 25 yıl önce editör-yazar olarak başlayan iş arkadaşlıklarını dostluğa dönüştürmüşler ve Anlatılmaz adlı şarkı için 2012 yılından itibaren birlikte çalışmaya başlarlarken “Anlatılmaz”, Yunus Nadi ödüllü, çok satan edebiyat eserlerinde imzası bulunan Tunç’un ilk şarkı sözü olma özelliğini de taşıyor.

Işık bu yılın ikinci yarısından itibaren belirli aralıklarla uzun sürede oluşturmuş olduğu repertuarını single projeleri olarak sevenleriyle buluşturmaya devam edecek.

Işık Şimşek kimdir?

Ankara’da dünyaya gelen Işık Şimşek Atatürk Anadolu Lisesi’nin bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Sanat hayatına TRT Ankara Çocuk Kulübü’yle seslendirme sanatçılığı yaparak başlayan Işık Şimşek üniversite yollarına kadar radyo programcılığının yanı sıra  özel radyolarda yapımcılık ve sunuculuk yaptı. Moda dergilerinde yayın yönetmenliği yapan Işık lise yıllarından itibaren çeşitli müzik gruplarında solist olarak sahne aldı. Bugün Türk televizyonlarında yayınlanan bir çok önemli dizinin de şarkılarını seslendirmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here