Ana sayfa Magazin Işın Karaca’nın acı günü

Işın Karaca’nın acı günü

683
0

Yaptığı çıkışlarla son günlerde sık sık gündeme gelen Işın Karaca, aldığı acı haberle adeta yıkıldı. Işın Karaca’nın uzun süredir Alzheimer hastası olan anneannesini kaybederken Anneannesinin ölümü hakkında sosyal medyada bir paylaşım yapan Karaca, “Her şeyi unuttuğu için bazen nefes almayı bile unutuyordu” ifadelerini kullandı.

Işın Karaca Instagram hesabından vefat eden anneannesinin fotoğrafını yayınlayarak şu ifadeleri kullandı “ IAnneannem Keziban Cansızoğlu… 89 yaşında bir Alzeimer hastasıydı. Uzun süre böyle bir hastalıkla mücadelenin ne olduğunu bu hastalıkla mücadele eden aileler daha iyi bilir. Sevdiğin, anılarının olduğu, yaşanmışlıkları hatırlamayan canım anneannem Mia’yı hatırlayıp, ismi ile hitap edip ardından 3 hafta sonra vefat eden anneannem. Bu hastalık böyle bir şey işte. Her şeyi unutuyorsun. Nefes almayı bile…

Anneannemin ölümünün ardından en çok gelen soru anneannemin koronavirüs olmadığı şeklinde oldu. Şükürler olsun ki bu hastalıktan hayatını kaybetmedi. Ölmemiş olsaydı hastaneye gidip daha iyi beslenmesi için tüp takılacaktı midesine. Olmadı… Bizi sevindiren tek şey koronavirüs olmamasıydı.  Allah’a şükürler olsun ki anneannem güzel bir ömür sürdü. Dedemle birlikte ikisi de çok çalıştılar. Her sabah saat 05:00’te kalkıp işlerine giderlerdi.

Gecenin körüne kadar çalışırlardı. Emekli olduktan sonra da hiç durmadılar. Gezmeye bayılırdı anneannem. Allah’ım ölümün bile hayırlısını versin deriz ya. Çok şükür ki çekmedi anneannem. Annemin de hakkı ödenemez tabi. Annesini pamuklara sarıp baktı. Hayat böyle bir şeymiş. Dilerim ki ben de o yaşları görürüm.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here