Ana sayfa Ünlüler İsmail Türüt kimdir?

İsmail Türüt kimdir?

932
0

İsmail Türüt 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde Türüt ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelirken bir abisi, bir erkek kardeşi ve bir kız kardeşi vardır. İlk öğretimini doğduğu köyde tamamlayan Türüt’ün annesi çay fabrikasında işçilik yaparken İsmail Türüt’te yaz aylarında çobanlık yaptı.

14 yaşında iken 1979 yılında İstanbul’a geldi ve Bahçelievler’de bir markette iş hayatına başladı. Daha sonra Bebek’te bir fırında çalışırken aynı zamanda akşamları düğün salonlarında, çay bahçelerinde sahne almaya başladı.

İlk albümü olan “Laz Uşağı”’nı 1982 yılında çıkaran ünlü türkücü Kanal 7, TGRT, Flash TV‘de Türüt Showu ile Kanal 7 ve Flash TV’de Fıkralarla Türkiye ve Meltem TV’den “Türütten Türküler” programı sundu. İsmail Türüt daha sonra oyunculuk kariyerine TGRT’de Tirvana ve Kanal 7’de Naber Bacanak adlı dizilerde başrol oynayarak başladı. Ülkemizde ve yurt dışında bir çok başarılı konsere imza atan Türüt, Türkiye’de ve yurt dışında en çok konser veren sanatçıların başında gelir. “Kırktan Sonra” adlı albümünü 2010 yılında çıkaran İsmail Türüt’ün bu albümü yurt dışında da çok satıldı. Daha sonra Vizyon Türk Tv kanalında Türüt Show programına devam etti.

İsmail Türüt at yarışlarına duyduğu merak yüzünden “Delfina” isimli bir yarış atına sahiptir.

1992 yılında Ayşe Türüt ile evlenen İsmail Türüt’ün bu evliliğinden üç çocuğu ve evlenmeden birlikte yaşadığı N.T. adındaki hayat arkadaşından da bir çocuğu olmak üzere dört çocuğu vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here