Ana sayfa Kültür-Sanat İstanbul’da film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul’da film ve tiyatro şenliği yaşanacak

600
0

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu sene “Hayat Ters Yüz” temasıyla gerçekleştirilen ve 13 Kasım’da başlayan “23. İstanbul Tiyatro Festivali”, 1 Aralık’a kadar sürecek.

Festivalde 16’sı yerli, 12’si yabancı olmak üzere toplam 28 tiyatro, dans ve performans topluluğu 78 gösterimi yapacak. Ayrıca Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamında okuma tiyatroları, söyleşiler, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi yan etkinlikler düzenlenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatrolarının bu haftaki programda 9’u yetişkin olmak üzere toplamda 17 oyun yer alacak.

Tuncer Cücenoğlu’nun kaleme aldığı “Matruşka”, 20, 21, 22 ve 23 Kasım tarihlerinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde, İspanya iç savaşı sırasında Franco rejimi tarafından rehin alınan iki varyete oyuncusu olan Carmela ve Paulino’nun yaşadıklarını ela alan “Ay, Carmela” Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde, bu hafta biletlerinin tamamının tükendiği “Cibali Karakolu” müzikali Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde, yazarlığını Chloe Lambert’in yaptığı “Uzlaşma” ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde sahnelenecek.

Sam Shepard’ın ünlü oyunu “Vahşi Batı”, 21, 22 ve 23 Kasım’da Sultangazi Hoca Ahmet Yesevi Sahnesi’nde sergilenecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’da da bu hafta 19 ile 23 Kasım’da William Shakespeare’in ünlü oyunu “Hamlet” Cevahir Sahneleri Salon 1’de, 19 ile 24 Kasım’da Bülent Usta’nın yazdığı “Bay Z” Mecidiyeköy Stüdyo Sahne’de, 20 ile 23 Kasım’da yazarlığını Hayati Çitaklar’ın yaptığı yönetmenliğini Ahmet Mark Somers’un üstlendiği “Alyoşa” Üsküdar Stüdyo Sahne’de izlenebilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here