Ana sayfa Dizi&Film Kapan filmi vizyona girdi

Kapan filmi vizyona girdi

544
0

41. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan ve büyük bir övgü kazanan ve katıldığı bir çok festivalde En İyi Film ve Ey İyi Yönetmen dahil birçok ödülleri kazanan yönetmenliğin Seyid Çolak’ın yaptığı “Kapan”, festival yolculuğunun ardından Cuma günü vizyona girdi. Kapan filminde başlıca rolleri  Onur Dilber, Sami Aksu, Münibe Millet ile Serkan Altıntaş üstlenirken TRT ortak yapımı olan film, bir adada balıkçılıkla hayatlarını idame ettiren beş arkadaşın, aralarından birinin kaybolması ve vahşi bir kurdun ortaya çıkmasıyla yaşadıklarını anlatıyor.

Seyid Çolak’ın ilk uzun metrajlı film yönetmenliğini yaptığı bu filmde; gizem, gerilim ve dram türünün harmanlandığını bir hikayeyi seyircisine sunan film, 3. Uluslararası Nepal Film Festivali’nde En İyi Film, 5. Uluslararası Saidia Film Festivali’nde En İyi Film, 9. Uluslararası Malatya Film Festivali’nde En İyi Yönetmen (Seyid Çolak) ve En İyi Müzik (Ali Saran), 7. Uluslararası Antakya Film Festivali’nde En İyi Yönetmen (Seyid Çolak) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Sami Aksu), 7. Boğaziçi Film Festivali’nde FİYAB En İyi Yapımcı (Seyid Çolak), 7. Kayseri Film Festivali’nde Elia Kazan Jüri Özel Ödülü ve 1. Uluslararası Gilak Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu (Onur Dilber) ödüllerinin sahibi olmuştu.

Yapımcılığını Zürafa Film ve Seyid Çolak’ın üstlendiği Kapan, 13 Kasım’da Başka Sinema dağıtımıyla gösterime girerek izleyicisiyle buluşmaya başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here