Ana sayfa Gündem Kazım Koyuncu mezarı başında anıldı

Kazım Koyuncu mezarı başında anıldı

786
0

Karadeniz yöresinin en ünlü sanatçılarından biri olan ve 33 yaşında yakalandığı kanser hastalığı sonrasında hayatını kaybeden  “Şair ceketli çocuk”  Kazım Koyuncu bu yıl ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını dolayısıyla ailesinin isteği doğrultusunda alınan tedbirler kapsamında bu yıl anma töreni düzenlenmezken sadece ailesi ve yakınları Kazım Koyuncu’nun mezarını ziyaret ederek dualar okuyarak andılar.

Sanatseverler tarafından “Şair Ceketli Çocuk” olarak tanınan ve anılan sanatçının sevenleri, günün erken saatlerinden itibaren Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy köyüne gelerek Kazım Koyuncu’nun mezarına gül ve karanfil bırakıp dualar ettiler.

Ziyaretçileri köyün girişinden itibaren karşılayan Kazım Koyuncu’nu kardeşi Niyazi Koyuncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ağabeyini, ağabeyinin ölümünün 15. yılında hasret ve özlemle andıklarını söyledi.

Niyazi Koyuncu yaptığı açıklamada “Her yıl ağabeyine karşı artan bir özlem olduğunu, bunun sadece kendileri değil tüm sanatseverler olarak özlüyoruz. Her yıl 25 Haziran günü Kazım Koyuncu’yu sevenler burada mezarı başında buluşuyoruz. 15 yıldır hep burada olduk, İnşallah buluşmaya da devam edeceğiz. Bu yıl Covid-19 yüzünden farklı bir anma töreni yaptık. Kardeşimin mezarına gelenlerle kucaklaşamadık, sarılamadık. İnsanlar bugün dahi kabrine akın akın gelmeye devam ettiler. Kazım Koyuncu dünya durdukça her zaman sanatı ile anılacak ve ona olan sevgi katlanarak daha da büyüyecek” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here