Ana sayfa Magazin Konserin geliri Otizmli çocuklara

Konserin geliri Otizmli çocuklara

646
0

Son dönemde dikkatleri kendine özgü tarzıyla ve şarkıları ile çeken başarılı sanatçı Şenay Lambaoğlu, Balıkesir’de geçtiğimiz günlerde üst üste gerçekleştirdiği konserlerle Balıkesir halkının ilgi odağı olmayı başardı.

Balıkesir’de üst üste iki gün boyunca  Şenay Lambaoğlu Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahne alırken verdiği ilk konserden elde edilen tüm geliri otizmli çocuklara destek olmak için OBiDev Vakfı’na bağışlandı. Otizmli çocuklara destek amacı ile sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirilen bu konserde, konser gelirinin haricinde otizmli çocuklar yararına konsere katılan müzikseverler de yüklü miktarda bağış yaparak destek oldular. Gece boyunca 2 saat sahnede kalan Şenay Lambaoğlu, tüm şarkılarını otizme destek veren müzikseverle birlikte tek bir ağızdan okudu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Orkestrası ile birlikte Balıkesir’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde sahne alan Şenay Lambaoğlu, konseri izlemeye gelen binlerce kişiye Atatürk’ün sevdiği şarkılarından oluşturduğu şarkılardan hazırladığı özel repertuvarı ile sahne alarak binlerce kişi ile beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 81. yılında binlerce kişiyle birlikte büyük bir özlemle andı. Atatürk Oratoryosunu Yarbay Tarık Tan yönetiminde seslendiren sanatçı, Manastır Türküsü, Bülbülüm Altın Kafeste ve Çanakkale Türküsü gibi Atatürk’ün en sevdiği şarkılardan oluşan çok özel bir repertuarı dinleyicilerle buluşturdu.

Şenay Lambaoğlu, konserinde Atatürk’ü ile ilgili şu sözleri paylaştı; ‘’Vefatının 81.yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve özlemle anıyoruz. Kurduğu Cumhuriyeti daha da ileri taşımak için onun izinde yürümeye devam edeceğiz. Ata’mın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.’’

Şenay Lambaoğlu  İstanbullu hayranları ile 30 Kasım’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Cem Karaca Kültür Merkezi’nde sahne alarak özel giderecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here