Ana sayfa Kültür-Sanat Konya Şehir Tiyatrosu 4 oyun sahneleyecek

Konya Şehir Tiyatrosu 4 oyun sahneleyecek

4480
0

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni sezona dört oyunla hazırlanıyor. Sezon açılışını yapacak olan Konya Şehir Tiyatrosu, ilk olarak Dostoyevski’nin dünya klasiklerinden biri olan “Suç ve Ceza” oyunu ile izleyicinin karşısında olacak.

Oyunun yönetmenliğini Bilge Emin üstleniyor. Oyun, 22 Ekim’e kadar saat 20.00’de Selçuklu Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Konya Şehir Tiyatrosu, 11 ve 12 Ekim tarihlerinde Özer Tunca tarafından yönetilen, Necip Fazıl Kısakürek’in “Reis Bey” romanından uyarlanan oyunu sahneye koyacak. Reis Bey’de vazifesinden asla taviz vermeyen, kanunlara sonuna kadar bağlı, kanun makinesi ve taş kalpli olan bir ağır ceza mahkemesi reisinin vicdan muhasebesi anlatılıyor.

“Küçük Kara Balık”, yazar Samed Behrengi’nin kitabından uyarlanan bir oyun. Oyunda annesi ile birlikte bir derede yaşayan ancak yaşadığı yerin dışında olan dünyayı merak ederek uzun bir seyahate çıkan küçük balığın maceraları anlatılıyor. Oyun, 24-25-31 Ekim tarihlerinde saat 10.30 ve 13.30’da izlenebilecek.

Konya Şehir Tiyatrosu, 28- 29 Ekim’de saat 20.00’de Selçuklu Kongre Merkezi’nde Fransız komedi yazarı Moliere’in 1668 yılında yazdığı ve aynı yıl sahnelenen “Cimri” adlı oyun sahnelenecek. Oyun, fazlasıyla zengin ancak bir o kadar da cimri olan bir adamın düştüğü komik durumlar, tuhaf davranışlar ve bundan çıkarılacak dersler konu ediliyor.

Tiyatroseverler biletlere; Mevlana Kültür Merkezi, Selçuklu Kongre Merkezi, Belediye Yer Altı Çarşısı Kültür A.Ş Ofisi, Kültür A.Ş Merkez Ofisi ile Konya Tren Garı’nın yanı sıra online olarak www.sehirtiyatrosu.konyakultur.com internet adresinden üzerinden alabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here