Ana sayfa Kültür-Sanat Koronavirüs günlerinde aşk temalı resim yarışması açıldı

Koronavirüs günlerinde aşk temalı resim yarışması açıldı

480
0

Bodrum Sanat ve Antika Fuarı, Avantgarde İletişim Demos Fuarcılık tarafından yaşanan bu sıkıntılı günleri ölümsüzleştirmek adına ’Korona Günlerinde Aşk’’ temalı resim yarışması düzenliyor. Yarışma hakkında açıklamalarda bulunan Burçak Ilıman ‘’Bu günlerde ulus olarak hepimiz zorlu bir süreçten geçiyoruz. Evde geçireceğimiz bu süreçte insanların sanatla bir arada olmaları için güzel bir etkinlik geçirmeleri için çalışıyoruz. Bu zor günlerde insanlar belki de kendilerinin bile farkında olmadığı yeteneklerinin ortaya çıkması için bir fırsat olacaktır” ifadelerini kullandı.

Tema: Korona Günlerinde Aşk

Açıklamalarına devam eden Ilıman “ Tüm dünyada hastanelerde ve evlerinde bir çok insan hayatını kaybederken evlerinde zor bir süreç geçiren sanatçılarımızın işlerine ve sanatlarına duydukları özlemi gidermek amacıyla böyle bir yarışma düzenlediklerini” söyledi.

Yarışma hakkında açıklama yapan Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan “ Bu günlerde sanatın önemi ve gücünü daha iyi anlıyoruz. Sanat aynı zamanda iyi bir şifalandırıcıdır. Bu yüzden sanatçı arkadaşlarımızın sanattan kopmaması ve üretimlerine devam etmesini istediğimiz için ‘’Korona Günlerinde Aşk’’ temasıyla düzenlenecek yarışmada yer alacak eserleri büyük bir merakla bekliyoruz. Yarışmamızın son başvuru tarihi 15 Haziran olacak ve sonuçlar da 21-22 Temmuz tarihinde açıklanacaktır. Ödül törenini de bir aksilik olmadığı takdirde 19 Ağustos günü düzenleyecek ve ödül kazanan eserlerin de bu tarihten itibaren Bodrum Sanat ve Antika Fuarı (BAAF) ‘da sergilenecektir” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here