Ana sayfa Dizi&Film Kuzuların sessizliği dizi film oluyor

Kuzuların sessizliği dizi film oluyor

676
0

Dünya sinema tarihinin en önemli kült filmleri arasında bulunan 1991 yılı yapımı Oscar’lı gerilim-korku filmi Kuzuların Sessizliği (Silence of the Lambs),  Clarice ismi ile diziye uyarlanıyor.

Thomas Harris’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan Kuzuların Sessizliği (Silence of the Lambs), vizyona girdiği dönemde büyük ses getirmişti,.

Unutulmaz filmde yönetmenlik koltuğunda Jonathan Demme otururken  başrollerini Anthony Hopkins ve Jodie Foster’ın paylaştığı film, 1991 yılında beş dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve Oscar tarihinde ilk kez bir korku filmi Oscar ödülü kazanarak tarihe geçmişti.

Clarice adlı dizi önümüzdeki yıl CBS kanalında yayınlanmaya başlayacak dizi versiyonunda filmin kaldığı yerden altı ay sonrasında devam edilirken dizi de  FBI ajanı Clarice Starling’in Washington’da yaşadığı serüvenler anlatılacak.

Dizide sinema filminden hiçbir oyuncu yer almazken dizinin başrollerinde FBI ajanı Clarice Starling rolünü bu kez Rebecca Breeds canlandıracak. Dizide ayrıca Kal Penn, Nick Sandow, Michael Cudlitz, Lucca De Oliveira ve Devyn A. Tyler da yer alacak.

CBS yönetimi dizide Anthony Hopkins’in canlandırdığı ikonik kötü karakter olan Hannibal Lecter’ı kimin canlandıracağı konusunda ise adeta ser verip sır vermiyor. Dizi yine tıpkı sinema filminde olduğu gibi psikolojik gerilim türünde olacak ve önümüzdeki yılın televizyon dizileri dalında bir çok adayı şimdiden alacağı düşünülüyor. Çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak olan diziyi satın almak için dünyanın birçok ülkesinden televizyonlar birbirleriyle tatlı bir rekabete girerek bu diziyi kendi televizyon kanallarında yayınlamak için kesenin ağzını sonuna kadar açtılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here