Ana sayfa Dizi&Film Laz Kit filminin ardından büyük dram çıktı

Laz Kit filminin ardından büyük dram çıktı

466
0

27 Aralık 2019 yılında vizyona giren başrollerini Çılgın Sedat ve Tuğba Özay’ın paylaştığı ve 28 oyuncunun rol aldığı ‘Laz Kit’ filmi gişede beklenenin gerisinde kalırken yapımcısı tarafından büyük umutlarla vizyona sokulan filmi 13 günde sadece 27 kişi izleyerek adeta kendi dalında bir rekora imza atarken 28 kişilik ekipte filmi kimin izlemediği sosyal medyada adeta alay konusu olmuş ve Twitter’da ‘en çok konuşulanlar’ listesine girmişti. ‘Laz Kit’in yapımcısı Zeki Akıncı, filminin daha vizyona girmeden yaşadığı büyük talihsizlikleri anlattı. Ünlü yapımcı, filmin çekimleri devam ederken ekipteki 5 kişiyi kaybettiklerini aslında bu filmi onların anısına filmi onların anısına vizyona sürdüğünü dile getirdi.

Çekimlerine 2012 yılında başladıklarını ve nihayetinde 8 yıl sonra filmi bitirip vizyona soktuklarını ifade eden Zeki Akıncı. “Filmimiz için bize 11 salon verildi. Bu salonların 7 tanesinde film dahi izlenmez. Diğer salonlarda verilen seanslar ise 11:00 – 13:00 arasıydı. Bu filmi yaklaşık 1 milyon 250 bin liraya mal ederken küfürsüz komedi yaptım. Ama ülkemizde küfürsüz komedi film yerine bile konulmuyor. Yaptığım film birçok filmden %90 daha iyi değilse kendimi köprüden atarım” dedi.

Laz Kit adlı filmin çekimleri devam ederken Süreyya Küçük, Volkan Saraçoğlu, Yusuf Atıcı, Tuncay Gürel ve Adem Yavuz Özata isimli sinema emekçileri hayatlarını kaybetmişti Yapımcı Zeki Akıncı’da bu isimlerin onere edilmesi için filmi bitirip vizyona sürerken aynı zamanda sinema sektöründeki kartelleşmeye karşı çıktığını da ifade ederek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here