Ana sayfa Magazin Mahmut Tuncer’in haklı isyanı

Mahmut Tuncer’in haklı isyanı

504
0

Yakın dostu şair ve sanatçı Abdurrahman Delen’in oğlu Samet Can’ın düğününe katılan Türk Halk Müziği’nin efsanevi isimlerinden Mahmut Tuncer düğünde nikah şahidi olurken düğün sonrası gazetecilerin kendisine yönelttiği pandemi kurallarına uymayanlar hakkındaki düşüncelerini kendisine ait şakacı üslupla dile getirdi.

Mahmut Tuncer gazetecilerin sorusunu cevaplarken pandemi sürecini trafikte araba kullanmaya benzeterek trafikte araç kullanırken diğer şoför art niyetli ise yani bir gaza basar diğeri basmazsa kaza kaçınılmaz olur ve bakmışsın trafik kazası olmuş. Bu pandemi döneminde de aynı. Sağlık Bakanımız günde 100 bin kişinin şehirler arası otobüslerle seyahat ettiğini ve şehirden şehire dolaştıklarını söyledi. Bunlar içerisinde test sonuçları pozitif çıkanlarda var. Madem sonucun pozitif çıkmış evinde dinlen. Sen seyahat ederken ben kurallara ne kadar da uysam beni zor durumda bırakıyor bana hastalık bulaştırıyorsun. Sorumluluk sahibi olunmadan bu virüsle mücadele edemeyiz” dedi.

Salgın yüzünden bir çok düğünün iptal olduğunu ve katılacağı 25-30 düğünün iptal olmasının çok önemli olmadığını bizler için sağlık daha önemlidir diyen Mahmut Tuncer “Bu sene düğün olmaz seneye olur. Yeter ki sağlığımız yerinde olsun. Ama maddi açıdan etkileniyor muyuz? Tabi ki ciddi olarak eklenen insanlar var. Ben etkilenmesem dahi yanımızda çalışan kişiler için bunu söyleyemem. Bizler soğan ekmek ile büyüdük. Ama yine böyle yaşamak zorunda olsak da bizim gibiler için zor olmaz” dedi .

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here