Ana sayfa Kültür-Sanat Malatya’da Kemal Sunal anı odasına yoğun ilgi

Malatya’da Kemal Sunal anı odasına yoğun ilgi

670
0

Malatya’da sokak içerisinde bulunan kültür evi kent mimarisine uygun olarak inşa edilirken kültür evinin bir odasında da Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Hababam Sınıfı’nın İnek Şaban’ı Kemal Sunal’ın filmindeki görüntüsüyle oluşturulan bal mumu heykeli karşılıyor.

Kültür evini ziyaret eden vatandaşları anı odasında sadece Kemal Sunal’ın balmumu heykeli değil aynı zamanda da unutulmaz filmlerindeki akıllardan hala silinmeyen film replikleri ve film afişleri bekliyor.

Malatya’da bulunan kültür evinin ziyaretçilerinin yaptıkları açıklamada “ Malatya’mızda böyle bir anı odasının olması bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Anı odasındaki balmumu heykeli çok beğendiklerini hatta annesinin balmumu heykeli ilk gördüğünde gerçek zannettiğini belirtti.  Bizler Kemal Sunal filmleri ile büyüdük o bu halkın sanatçısı. Kemal Sunal bizi güldürürken aynı zamanda düşündürüyordu. Onu çok sevdiğimiz için burayı ziyarete geldik “ dedi.

Anı evini ziyaret eden bir başka Kemal Sunal hayranı da yaptığı açıklamada “ Biz halk olarak Kemal Sunal hayranıyız. Bugün ünlü komedyenimiz Kemal Sunal’ın doğum günü ve bende bu vesile ile bugün burayı ziyaret etmek istedim. Onun filmlerini izleyerek büyük. Onun Türk sinemasında bıraktığı boşluğu bugüne kadar kimse dolduramadı, bugünden sonra da kimse dolduramaz. Kendisi aynı zamanda hemşehrimiz. Bu yüzden benim gibi bir çok Malatyalı burayı ziyarete geliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

10 Kasım günü ünlü komedyenin doğum günü olması sebebiyle Malatya’da bulunan kültür evine binlerce Kemal Sunal hayranı gelerek anı odasını gezdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here