Ana sayfa Kültür-Sanat Mamut Art’tan genç sanatçılara davet

Mamut Art’tan genç sanatçılara davet

597
0

Kariyerinin henüz başında olan bağımsız genç sanatçılara sergi olanağı tanıyan Mamut Art Project için başvurular başladı. 1 ile 5 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta yapılacak Mamut Art’a son başvuru tarihi 30 Kasım 2019.

Akkök Holding tarafından desteklenen ve 2015’ten bu yana gerçekleştirilen Mamut Art Project, bu sene sekizinci düzenleniyor. Mamut Art Project, güncel sanatta gelecek vaat eden sanatçılara, eserlerini sergileyebileceği eşsiz bir keşif imkanı sunuyor.

Mamut Art Project’in jüri üyelerini ise Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım Programı Koordinatörü, sanatçı ve müzisyen Selçuk Artut, küratör, yazar ve SAHA Derneği Direktörü Çelenk Bafra, sanatçı Aslı Çavuşoğlu, artSümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu ve koleksiyoner Erol Tabanca oluşturuyor.

Mamut Art Project’e müracaatlar, 30 Kasım 2019’a tarihine kadar www.mamutartproject.com internet adresinden yapılabiliyor.

Yolun başında olan genç sanatçıları, Mamut Art Project ekibi ile buluşarak portfolyolarını tartışma ve fikir alışverişi sağlama olanağını sunan “Mamut Portfolyo Günleri” her sene olduğu gibi bu sene de düzenleniyor. Geçen sene ilk defa yapılan ve bu yıl da süren İstanbul dışındaki kentlere düzenlenecek olan portfolyo günleri ile ilgili ayrıntılar da yakın bir tarihte açıklanacak.

“Ulaşılabilir sanat seçeneği” olarak başlayan ve her sene yeni sanatçıların tasarımları ile gelişen Mamut Art Project’e başvurular, farklı alanlarda profesyonel isimlerden oluşan ve her yıl değişen jüri üyeleri tarafından seçiliyor. Başvuru yapanların arasından seçilen sanatçılar, kendi iradeleriyle yürütebilecekleri paylaşım ve sergileme olanağı sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here