Ana sayfa Magazin Mel Gibson’un adını kullanınca başı derde girdi

Mel Gibson’un adını kullanınca başı derde girdi

355
0

Bir çok başarılı filme imza atan ve oynadığı Brevheath filmi ile Oscar kazanan Amerikalı oyuncu Mel Gibson’un adını Şilili bir girişimci olan Yohanna Agurto, ürettiği bala İspanyolca’da “Miel” anlamına gelen “Miel Gibson” ismi verdi.  Piyasaya sürdüğü ve sattığı balların üzerine “Miel Gibson’un Braveheart filminden alınmış bir resmi de kullanarak hem internet üzerinden hem normal yollardan piyasaya sürmesinin ardındna Mel Gibson’un avukatları harekete geçtiler.

Mel Gibson’un avukatlarının devreye girmesinin ardından Şilili yatırımcı Agurto, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Mel Gibson’un avukatları bana ulaşarak bana tehditvari söylemelerde bulunana dek her şey yolunda gidiyordu. Avukatlar bana ballarımın üzerinde kullanılan resmi ve ismi kaldırmam için tehdit dolu bir şekilde ulaştılar. Bunun için ünlü oyuncunun izni olmadığını ve satışların durdurulması talep ettiler” dedi.

Konu hakkında dünyanın en saygın ajanslarından biri olan Reuters Ajansı’na göre avukatlar, koronavirüs salgını yüzünden işsiz kaldıktan sonra bal satmaya başlayan Agurto’nun, ürünü piyasadan çekmemesi halinde, dava açma tehdidinde bulundu. Şirket, Twitter üzerinden Gibson’dan fotoğrafının kullanılmasına izin vermesini talep etti ve “Balımız sadece cesur yürekler için” ifadesi kullanıldı.

Miel Gibson’ın talebi binlerce kez retweetlenip beğenilirken Gibson’ın kendisi henüz bir tepki vermedi. Ancak Agurto, sosyal medyadan aldığı destekle mücadeleden vazgeçmemeye kararlı olduğunu belirtti ve “Benim yüreğim cesur, şimdi daha da cesur, çünkü güçlü bir topluluk olduğumuzu biliyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here