Ana sayfa Kültür-Sanat Melek Baykal, ‘Ahu’yu özledi

Melek Baykal, ‘Ahu’yu özledi

605
0

Tiyatrokare tarafından üç sezondur sahnelediği interaktif komedi “Şen Makas”, sezonu Caddebostan Kültür Merkezi’nde açtı. Amerikan tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guiness’e giren ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda sahnelenen “Şen Makas” üç yıldır ükenin pek çok bölgesinde kapalı gişe oynandı, yeni sezona da kapalı gişe başladı. Oyunda işlenen cinayet seyircinin interaktif katılımıyla, çözülmeye çalışılıyor. Cevapların sonunda, sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen oylamayla cinayetin faili bulunuyor.

Her oyunda farklı bir sonuç çıkıyor ve her dolayısıyla oyun farklı sonla tamamlanıyor. Geçtiğimiz akşam da izleyiciler işlenen cinayeti çözmek için uğraş verdi ve sosyal medya hesapları üzerinden oy kullanarak cinayeti çözüme kavuşturdular.

Engin rolüne hayat veren Cem Güler, düzenlen ankette cinayeti işleyen kişi olarak seçildi. Paul Portner’ın yazdığı, Tiyatrokare’nin yıllar önce Türkiye’de sahnelemeye başladığı oyunun yeni versiyonunu Nedim Saban yorumladı. Sahne tasarımını Anıl Ateş Işık’ın yaptığı oyunda, Melek Baykal, Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molho rol alıyor.

Geçtiğimiz sezon rahatsızlanarak ara verdiği rolüne geri dönen başarılı oyuncu Melek Baykal, Ahu rolünü özlediğini, seyircinin coşkusuyla son derece keyif aldığını söyledi.

Tiyatroda interaktif komedi oyunlarının çok sayıda örneğinin olmasına karşın “Şen Makas” oyunundaki seyircinin müthiş olduğunu söyleyen Baykal, interaktif bölümde seyircilerin kendilerini yönlendirdiğini, çok hoş soru sorduklarını vurguladı.

Melek Baykal, oyunun bu şekilde izlenmesinde Nedim Saban’ın emeğinin çok büyük olduğunu da sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here