Ana sayfa Magazin Metin Hara ifadesini verdi

Metin Hara ifadesini verdi

435
0

Magazin dünyasına bir anda Brezilyalı manken Adriana Lima ile yaşadığı beraberlikle gündeme gelen Metin Hara hakkında diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek veya tabip unvanını takınmak’ suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi

Yargılandığı İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Metin Hara hakkında zorla getirilme kararı çıkartılmış ve görülen son davada Metin Hara ile tarafların avukatları hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan Metin Hara’nın kimlik tespiti ile başlanan davada Metin Hara aylık aylık gelirinin 15-20 bin lira olduğunu ifade etti.

Mahkemede verdiği ifadesinde fizyoterapi lisansına sahip olduğunu “1219 sayılı kanunun 13’üncü maddesine göre fizyoterapist olarak görev yapabileceğini” ifade eden Hara hastalarına hastalık durumları haricinde yapılacak şeyleri olduğunu ve kendisinin de tekniğinin Sufi Nefes olduğunu ve bu yöntemin hastalığı iyileştirmek değil, iyilik halini arttırmaktır. Bu yöntemi uyguladıkları her katılımcıdan ıslak imza ile izin belgesi aldığını” söyledi.

Basında hakkında çıkan diploması yok, iş yeri mühürlendi tarzı haberlerin çıkması üzerine kariyerinin zedelendiğini söyleyen sanık Hara, “Kendimi enerji uzmanı olarak tanıttım ama asla tedavi iddiasında bulunmadım. Uyguladığım yöntem sayesinde düşünce gücüyle kişinin motivasyonu ve performansı arttırılabilir Katıldığım birçok canlı yayında Çapa Tıp Fakültesi’nde görev yapan hekimler de bulundu ve açıklamalarımdan sonra hiçbir hekim herhangi bir uyarıda bulunmadı. Ben bu mesleğimi 14 yıldır yapıyorum” ifadelerini kullandı. Mahkemeye yazılı savunmasını da sunan Hara, hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını (HAGB) kabul ettiğini, kendisi için cezai kısımdan çok mesleki ve etik kısımların önemli olduğunu kaydetti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here