Ana sayfa Kültür-Sanat Michael Jackson’ın hayatı film oluyor

Michael Jackson’ın hayatı film oluyor

1031
0

Başarıları kadar skandallarıyla da hem yaşarken hem de ölümünden sonra adından söz ettiren “popun kralı” Michael Jackson’ın hayatıın film olacağı belirtildi. Biyografik filmin yapımcılığını ise Freddie Mercury’nin hayatını anlatan Oscar’lı film Bohemian Rhapsody’nin yapımcısı üstleniyor.

Poyun kralının filmini, Oscar’lı film Bohemian Rhapsody’nin yapımcısı Graham King çekecek.

Filmin senaryosunu ise üç Oscar adaylığı bulunan John Logan yazacak. Çekimlerin ne zaman başlayacağı ve Michael Jackson’ı kimin canlandıracağı ile ilgili bilgiler henüz net değil.

Filmde Jackson’ın hayatının her boyutuyla ele alınacağı, bunun hakkında çocuk istismarı iddiaları bulunan yıldız için aklama’ ilmi olmadığı ifade edildi.

Michael Jackson’ın erkek çocuklarına yönelik cinsel istismar iddialarını konu alan Leaving Neverland belgeseli dünyayı sarsmıştı.

Jackson’ın geçmiş dönemde cinsel istismarda bulunduğu çocuk yaşta iki kişinin açıklamalarının yer aldığı Leaving Neverland belgeseli, pop yıldızının ailesinin ve sevenlerinin büyük tepkisine neden olmuştu.

Diğer yandan hayattayken de çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiaları ile karşı karşıya kalan ve mahkemede yargılanan Jackson, “Yatağımı erkek çocuklarıyla paylaştım, ancak bunda cinsel yön olmadı” açıklamasında bulunmuştu.

Kasım ayı başında dünyanın en çok kazanan “ölü isimleri”ni açıklayan dünyaca ünlü Forbes dergisinin listesinde Jackson bir numarada yer aldı. Listede 2013 yılından bu yana 7’nci kez birinci olan oturan ünlü yıldız, bir yılda varislerine 60 milyon dolar kazandırdı. Dinlenme oranı 1.8 milyardan 2.1 milyara yükselen Jackson’ın serveti de 10 yılda 2.5 milyar dolar arttı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here