Ana sayfa Kültür-Sanat Mucize bebek büyüdü ve yazar oldu

Mucize bebek büyüdü ve yazar oldu

586
0

Soğuk bir kış günü Ömer bebek dünyaya gelirken beyin kanaması ve kalbinde yedi delikle doğdu. Doğumunun ardından tam 86 gün boyunca yoğun bakımda yaşam savaşı verirken,, doktorların “Ölümünü bekliyoruz” dediği Ömer bebek, yoğun bakımdan çıkmayı başardı. Serebral palsi tanısıyla ailesine kavuşan Ömer, büyüdü. Annesinin teşvikiyle hayal dünyasının kapılarını asla kapatmayan Ömer, 14 yaşında ilk kitabını yazdı. Lise birinci sınıftaki yazar M. Ömer Güngören’in Derviş Aldanması isimli romanı tükendi ve bugünlerde ikinci baskısı yapılıyor. 

Daha çocuk yaşlarından itibaren tasavvufa ve tarihe büyük ilgi duyan genç yazar M. Ömer Güngören, Çalıkuşu Yayınları’ndan çıkan romanında, eşkıyalardan kaçarken ormanda kaybolan ve yolu bir dergâha düşen gencin hikayesini anlatıyor. M. Ömer Güngören, romanını modern mistikler içinde mistik yolculuğa başlamaya hazır olanlar ve kendi başlarına yola çıkanlar için ilham verici iç görüler sunuyor. Modern hayata karşı mistik gelenekleri yeniden keşfetmemizi sağlayan Güngören, ormanda çıktığı maceranın ardından etrafındaki dünyaya karşı beklenmedik bir bakış açısı kazanarak mistik bir bilgelikle geri dönüyor. 

Gençlerin manevi detoks niyetine okuyabileceği roman, ruhsal deneyimin, sınırsız huzurun, neşenin, sevginin ve daha fazlasının doruklarına ulaşmak için yaşamınızı dönüştürmenin yolunu gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here