Ana sayfa Magazin Muhterem Nur’un vasiyeti yerine getirildi

Muhterem Nur’un vasiyeti yerine getirildi

587
0

İstinye Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi görürken hayatını kaybeden Arabesk müziğin Müslüm Babası Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında yakın dostları ve birkaç Müslüm Gürses hayranı tarafından son yolculuğuna uğurlanırken cenaze törenine az kişinin katılmasına ülkemizde yaşanan koronavirüs salgınının etkisi olduğu gözlerden de kaçmadı.

Sabah saat 06:30 sularında 87 yaşında iken hayatını kaybeden Muhterem Nur için düzenlenen cenaze törenin Zincirlikuyu Camii’nde gerçekleştirilirken kılınacak cenaze namazı öncesinde görevli polisler ve imamın uyarısı ile cenaze namazına katılanlar arasında belli mesafeler konularak saf tutulması için uyarılarda bulunuldu.

Muhterem Nur ve Müslüm Gürses’in yakın dostları olan müzik yapımcısı Muhteşem Candan cenaze töreni sonrasında yaptığı açıklamada “ Muhterem’i sabahın ilk saatlerinde kaybettik. Tedavisi için üç hastane değiştirmemize rağmen takdiri ilahi onu kurtaramadık. Koronavirüs salgını yüzünden cenazeye az bir katılım oldu. Muhterem Nur’un benden özel bir vasiyeti vardı Zaten kendi ölümünü ölüm olarak değil Müslüm Gürses’e kavuşmak olarak görüyordu. Kendisini vasiyeti üzerine Müslüm Gürses’in mezarının üzerine gömdük. Müslüm Gürses’in mezarı yapılırken özel planlı yapılmış ve mezar iki katlı olarak inşa edilmişti. Muhterem Nur için ayrılan üst mezar kısmına bugün kendisini defnettik. Böylece kendi vasiyetini de yerine getirmiş olduk” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here