Ana sayfa Ünlüler Murat Cemşir’den ilginç açıklamalar

Murat Cemşir’den ilginç açıklamalar

766
0

Türk sinemasının sevilen isimlerinden Murat Cemcir, sinemalarda son dönemlerde en çok gişe yapan filmlerin aile kavramları ile dostluk ve kardeşlik üzerine kurulan filmler olduğunu açıkladı.


Düğün Dernek, Çalgı Çengi, Yeraltı ve Ahlat Ağacı gibi büyük gişe yapan filmlerin haricinde İşler Güçler ve Kardeş Payı dizileri ile büyük başarılara imza atan Cemşir “Heyecanlı ve mutlu bir çocukluk geçirdim. Çok sosyal biri olduğum için çevremde hep çok sevildim” dedi.


“Mesela herkes gibi tek bir süt annem yok, benim dört tane süt annem vardı. Aile ve akraba ilişkilerim içten ve samimi idi. Baba tarafım mutaassıp iken anne tarafım demokrattı.


Sinemaya geçişini mizahi dille anlatan Cemşir “Otobüse binip Tokat’tan İstanbul’a geldim Harem’de indim, Sonra baktım çok güzel bir şehir sonra Esenler’e geçtim. Ama meğerse benim inmem gereken yer Harem’miş. O dönemlerde Esenler, Harem arası bana o kadar uzak geldi ki.”


Filmlerde “taşra ağzını taklit eden oyuncular yerine o dili bizzat kullanan insanların Türk sinemasında yer almaya başlaması ile filmlerde ve filmlerdeki hikayelerde sahicilik artmaya başladı ve bunu önce seyirci benimsedi. Sonra bu tarz oyuncuların rol aldıkları filmler ciddi gişe yapmaya başladı”.

En son rol aldığı Nuri Bilge Ceylan’ın filmi “Ahlat Ağacı”nda canlandırdığı “İdris” rolüyle aldığı ödüllerden çok  mutlu olduğunu söyleyen ünlü oyuncu “Tribeca Film Festivali’nin internet sitesinde en iyi 12 erkek oyuncu performansı listesinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ve ünlü eleştirmen Matthew Eng’in tarafından hakkında ciddi bir sinema dergisinde hakkında yazılan makaleden ötürü gurur duyduğunu ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here