Ana sayfa Magazin Murat Dalkılıç Epilepsi hastalarının elçisi oldu

Murat Dalkılıç Epilepsi hastalarının elçisi oldu

292
0

Beş yıldır Epilepsi İçin Bak Farkındalık Kampanyası’nın en büyük destekçisi olan Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin UCB Pharma’nın koşulsuz desteği ile sürdürdüğü mücadelenin en son destekçisi ünlü sanatçı Murat Dalkılıç oldu. Murat Dalkılıç 8 Şubat Dünya Epilepsi Günü kapsamında açıklamalarda bulunurken “Bugün her 5 kişiden birisi maalesef işveren olduğum takdirde epilepsi hastası bir bireyi işe almak istemem’ dediğine dikkat çekerek epilepsinin çalışamamakla #NeAlakasıVar! dedi. Murat Dalkılıç bir çok kişi belki de bilmez ama bende çocukken epilepsi hastasıydım. Epilepsi hastalığına bakış açısının değişmesi gerektiğine inandığım için herkesi gönül rahatlığı içinde Epilepsi İçin Bak Farkındalık Kampanyası’na destek olmaya davet ediyorum” dedi. 

Epilepsi İçin Bak Farkındalık Kampanyası’nın “Epilepsinin Çalışamamakla #NeAlakasıVar! Adlı konseptli film için kameralar karşısına geçen Murat Dalkılıç’a filmde ünlü sanatçı Aşkın Nur Yengi’de sesiyle destek verdi.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Naz Yeni, kendisi de bir epilepsi hastası olan Murat Dalkılıç’ın Epilepsi İçin Bak Projesi’ne destek vermesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Prof. Dr. Yeni, Murat Dalkılıç’ın başarılı sanatçı kimliğiyle özellikle epilepsili çocuklara ve topluma çok iyi bir örnek olacağına inandıklarını belirterek, “Epilepsili bireylerin iş ve sosyal yaşamda başarılı olmamaları için bir sebep yok. Yeter ki bizler ön yargılarımızdan vazgeçelim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here