Ana sayfa Magazin Müslüm Gürses’in hiç bilinmeyen şarkıları görücüye çıkıyor

Müslüm Gürses’in hiç bilinmeyen şarkıları görücüye çıkıyor

633
0

Birbirinden ölümsüz şarkılara imzasını atan merhum sanatçı Müslüm Gürses’in sesinden ve bugüne kadar hiç duyulmamış eserlerden oluşan şarkılardan oluşan  “Mahzendeki Şarkılar” adlı albümünden sonra bu albümün devamı niteliğindeki “Mahzendeki Şarkılar 2”, “Geceler” ile dinleyicilerle buluşuyor!..

Müslüm Gürses’in satış rekorları kıran albümlerin yayınladığı 90’ların sonunda kayıtları yapılan ve daha sonra yayınlanmayarak bir kenara konulan hiç yayınlanmamış şarkılardan oluşan devam projesi, Müslüm Gürses hayranları için merhum Müslüm Gürses’e saygı niteliğinde tekrar dinleyicileriyle buluşacak.

MÜSLÜM GÜRSES’İN “LOKOMOTİF ŞARKI”SI: “GECELER”!..

Tüm dijital platformlarda1 Kasım Cuma günü satışa çıkarılan albümün öne çıkan ve dinlemeye açılacak ilk şarkısı “Geceler”.

Hayatı boyunca Elenor Plak adlı firmaya yaklaşık 30 albüme imza atmış olan merhum sanatçı Müslüm Gürses ile çalışan Elenor Plak sahibi Muhteşem Candan “ Tüm şarkılarını büyük bir özen ve itina ile seçerdi. Stüdyo kayıtlarında her şeyin mükemmel olmasına özen gösterirdi. Geceler adlı şarkı bana göre bu albümün lokomotif şarkısı ve bu yüzden bu şarkıyı ön plana aldık. Bu şarkının stüdyoda kayıtları günlerce sürdü. İş bitince dinledikten bir hafta sonra “tamamdır ben eserimi anlatabildim” demişti.

Bir çok Müslüm Gürses hayranının “Mahzendeki Şarkılar” adlı albümüne yoğun ilgi gösterdiğini, devamı niteliğinde çıkan albümü için daha satışa sunulmadan ciddi bir oranda ön sipariş geldiğini de vurgulayan Muhteşem Candan “Müslüm Gürses hiç unutulmayacak bir isimdir. Şarkıları, yorumları, sahnesi ve hayatı ile adeta şahsına münhasır bir insan olarak anılacaktır. Yeni nesillerde bizim deyimimizle “Müslüm Baba” şarkıları ile büyümeye devam edecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here