Ana sayfa Magazin Mustafa Ceceli’ye mahkemeden kötü haber

Mustafa Ceceli’ye mahkemeden kötü haber

304
0

2 yıl önce ünlü müzisyen Mustafa Ceceli Gram Kıymetli Madenler Şirketi hakkında İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak dava açtı. Ceceli dava dilekçesinde”, Gram Kıymetli Madenler’in banka hesabına farklı tarihlerde iki kez toplamda 700 bin dolar yatırdığını ama bu paralar karşılığında satın almış olduğu altınların kendisine teslim edilmediğini belirtmişti. Ceceli’nin bu hamlesinin ardından haciz işlemleri başlatmasına rağmen davalı şirket 1 Şubat 2018’de icra takibine haksız ve kötü niyetli olarak itiraz etmiş ve takibi durdurmuştu. 

Şirket avukatı davacının altınları elden aldığını ve teslim belgesini imzaladığını belirterek Ceceli hakkında yüzde 20 oranında davacının kötü niyet tazminatına mahkum edilmesini mahkemeden talep etmişti.  İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi bugün yapılan karar duruşmasında Mustafa Ceceli’nin açtığı davayı reddetti.

Mahkeme hakimi tarafından açıklanan gerekçeli karada “ Ceceli’nin aldığı altınlar için ödeme yaptığı ve bunun karşılığını altının kendisi tarafından teslim alındığına dair ıslak imzası bulunmaktadır. Davacı Mustafa Ceceli ıslak imzada bulunan imzanın kendisine ait olmadığını iddia etmesine rağmen Ceceli’nin ıslak imzalı belge örneklerinin getirtilmesi sonrası Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmıştır. Raporda teslim belgelerindeki imzaların Mustafa Ceceli’nin el ürünü olduğu ifade edilmiştir. Mustafa Ceceli rapora itiraz etmiş ise de aksini gösterir bir delil bulunmadığından davanın reddine karar verilmiştir.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here