Ana sayfa Magazin Mustafa Sandal beraat etti

Mustafa Sandal beraat etti

238
0

Ünlü popçu Mustafa Sandal yazdığı “Beni Ağlatma” adlı kitabında  Defne Samyeli ile ilişki yaşadığını iddia etmesi üzerine Defne Samyeli, Mustafa Sandal hakkında şikayette bulunmuştu. Mustafa Sandal’ın kitabında yazdıklarının hayal ürünü ifadeler olduğunu belirterek onur, şeref ve saygınlığının zedelendiği gerekçesiyle Mustafa Sandal’ın cezalandırılmasını talep etmişti Mustafa Sandal hakkında İstanbul  Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, Sandal hakkında “Hakaret” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis talep edilmişti. Bugün İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki görülen duruşmaya, sanık Mustafa Sandal ve şikayetçi Defne Samyeli katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti.

Mahkemede söz alan Defne Samyeli’nin avukatı “ Olmayan bir ilişkiyi yaşanmış gibi Mustafa Sandal’ın kaleme alması müvekkilimin şeref ve saygınlığına zarar vermiştir. Sanık birde bunların üstüne basına verdiği demeçte müvekkilimi onere etmek için böyle bir şey yazdığını belirtiyor ama bir kadınla ilişki yaşadığını kaleme almak bir kadını nasıl onere eder. Bunun takdirini size bırakıyor ve Mustafa Sandal’ın cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Mustafa Sandal’ın avukatı ise “Defne Samyeli ve avukatı kamuoyunu sanki daha önce hiç tanışmamış ve görüşmemiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Mahkemeye sunduğum fotoğrafta ile müştekinin bir araya geldikleri samimi bir ortam içinde bulundukları net bir şekilde görülmektedir. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum” dedi.

Avukatların savunmalarını dinledikten sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, Mustafa Sandal’ın üzerine atılı “Hakaret” suçundan yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle beraatine hükmetti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here