Ana sayfa Gündem Neslican Tay gözyaşları ile uğurlandı

Neslican Tay gözyaşları ile uğurlandı

671
0

Neslican Tay ailesi ile birlikte Rize merkeze bağlı Gülbahar Mahallesi’nde yaşarken daha önce 3 kez yendiği kanser illetine 4’üncü kez yakalandığını öğrendi. 2 yıl önce tümör yüzünden sol bacağını kaybeden Neslican hayattan asla kopmadı ve azmi ile kanser hastalarına umut ve örnek oldu. Sosyal medya hesabından kansere tekrar yakalandığını duyuran, yaşadıklarını ve mücadelesini anlatarak bir anda 1,5 milyın civarında takipçi sayısına ulaştı. Kanser tedavisine başladığı dönemde Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazandı ve son 1 yılını hem eğitimi hem tedavisi için adeta Rize ile İstanbul arasında mekik dokurken sağlık durumu 15 Eylül akşamı kötüleşince İstanbul’da özel bir hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavisine başlanan Neslican 20 Eylül akşamı doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Neslican Tay’ın cenazesi, ailesi tarafından İstanbul’dan karayoluyla memleketi Rize’ye getirildi. Neslican için Rize Sahil Camii’nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Cenazeye Neslican’ın babası Fahri Tay, akrabalar, bir çok AK Partili milletvekili, Rize Belediye Başkanı ve bir çok seveni katıldılar. Cenaze namazının kıldırıldığı camide gözyaşları adeta sel oldu.

Öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazı öncesi cenazesi başında helallik alınan Neslican daha önce sol bacağının gömüldüğü Pehlivan Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Cenaze töreni esnasında baba Fahri Tay’ın güçlükle ayakta durduğu görülürken cenaze töreni esnasında bir çok kişinin fenalık geçirdiği öğrenildi.

Ünlü sanatçı Haluk Levent’de bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Bandırma ve Ankara konserlerinden elde edeceği gelirle kanserle mücadelesi örnek olsun diye anıt mezar yaptıracağını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here