Ana sayfa Ünlüler Nesrin Cavadzade kimdir?

Nesrin Cavadzade kimdir?

26
0

Bakü’de dünyaya gelen Nesrin Cavadzade, henüz 11 yaşında iken ailesiyle birlikte Türkiye’ye yerleşti.  Lise eğitimi sonrasında. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünden mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca Şahika Tekand Studio Oyuncularında oyunculuk eğitimi aldı.

Aldığı eğitimlerin ardından “Yersiz Yurtsuz” dizisinde başrol oynayan başarılı oyuncu televizyon dünyasına adım atarken oynadığı dizinin yönetmeni  Cemal Şan’ın ünlü Aşk Üçlemesinin ikinci filmi olan “Dilber’in Sekiz Günü” adlı filmde de başrol oynayarak sinemaya adım attı. Bu filmdeki oyunculuğu ile Erzurum, Bursa ve Ankara’da düzenlenen film festivallerinden “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Bu filmin ardından yine aynı yönetmenin yaptığı “Acı” filminde rol aldı ve sergilediği performansla eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

Sinemada aldığı ödüllerin haricinde de oynadığı dizilerle de büyük başarı yakalayan Cavadzade, Samanyolu” ve “Al Yazmalım” gibi televizyon projelerinde de yer alan oyuncu, 2011 yılında Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği “Güzel Günler Göreceğiz” filminde oynadı ve bu filmdeki rolüyle 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, 23. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ise “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. 2012 yılında “Ağır Roman”ın televizyon uyarlaması olan “Ağır Roman Yeni Dünya” dizisindeki Kara Leyla rolüyle yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here