Ana sayfa Magazin O stand-up’çı gözaltına alındı

O stand-up’çı gözaltına alındı

528
0

Yaptığı stand-up gösterilerinde Atatürk, Konya, Konyalılar, Şems-i Tebriz ve Mevlana hakkında ağır hakaretler yapan ve bu gösterilerini sosyal medyada paylaşan Emre G. sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisi üzerine Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tarafından hakkında soruşturma başlatılan Emre Gç yakalanarak gözaltına alındı.

Kendi sosyal medya hesabından yaptığı gösterileri paylaşan sözde stand-up’çı gösterilerinde Konya ve Konyalılara hakaret ederken Atatürk için ‘Ayyaş’ kelimesini sık sık kullanırken Mevlana ve Şems-i Tebriz içinde eşcinsel ilişki yaşadıklarını ve bu iki isme farklı sıfatlar taktığı görülmesi üzerine Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Emre G. hakkında ‘Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsamında ‘kişinin hatırasına hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçlarından soruşturma başlatmıştı

Emre G. hakkında yürütülen soruşturma kapsamında yapılan çalışma kapsamında İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Emre G.’nin sosyal medya hesabındaki paylaşımlarını inceleyerek paylaşımın yapıldığı yeri ve evini tespit etti. Tespit edilen şahsın adresine ani bir baskın düzenleyen İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Emre G.’yi yakalayarak gözaltına alarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Burada savcılık tarafından SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) üzerinden Emre G.’nin ifadesinin alınacağı öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here