Ana sayfa Ünlüler Oğuz Haksever kimdir?

Oğuz Haksever kimdir?

691
0

Oğuz Haksever,  Asiye ve Sabri Haksever çiftinin ilk çocuğu olarak 20  Mart 1957 tarihinde Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Ankara, Çankaya Lisesinde 1974 yılında tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesine girmiş ve 1979 yılında buradan mezun olduktan sonra Amerika‘da Texas A&M Üniversitesi’nde İngiliz Dili Enstitüsü’nde lisan öğrenimi gördü. Daha sonra Norveç’te bulunan bir petrokimya şirketinde staj görmüştür.

TRT Haber Dairesi tarafından 1979 yılında açılan sınavı kazanarak TRT Haber Dairesi Başkanlığı’nda muhabirliğe başladı. Muhabirliğinin ilk dönemlerinde  Irak‘taki Körfez Savaşı‘nı ve Yugoslavya İç Savaşı’nı izleyerek izleyicilere sunarak kariyerinde hızlı bir yükselişe geçti. Ülkemizde özel televizyonların yayın hayatına geçmeleri üzerine 1991 yılında TRT’den istifa ederek Show Tv, Kanal 6 ve ATV haber merkezlerinde muhabir, editör ve sunucu olarak çalıştı.

Oğuz Haksever 2000 yılında çalışmaya başladığı NTV’de kısa bir süre içinde önce Haber Müdürlüğü, Haber Koordinatörlüğü yaptı. NTV ekranlarında 7 yıl boyunca “Ve İnsan” adlı programını 2003-2010 yılları arasından yayınlandı. Ayrıca “O An” adında iki kitap yazmıştır.

Televizyonculuğunun yanı sıra NTV Radyo ve Kral FM’de “Makam Farkı” isimli programı gazeteci Mehmet Barlas’la birlikte sunmuştur. NTV tarafından gerçekleştirilen bir çok özel haber yayının sunuculuğunu da büyük bir başarı ile yapan Haksever İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde uzun bir süre öğretim görevlisi olarak da hizmet vermiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here