Ana sayfa Magazin Orhan Baba İstiklal Marşını işçilerle birlikte okurken Seda Akgül’de Cumhurbaşkanına sitemde bulundu

Orhan Baba İstiklal Marşını işçilerle birlikte okurken Seda Akgül’de Cumhurbaşkanına sitemde bulundu

473
0

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Kuruluş yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kapsamında Huber köşkünde çocuklarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nı birlikte okuması hakkında ünlü sunucu Seda Akgül Cumhurbaşkanı’nın çocuklarla bir araya gelmesine serzenişte bulundu.

Seda Akgül sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sokağa çıkma yasağında düzenlenen bu etkinlikte sosyal mesafe kuralının ihlal edildiğini ayrıca saat 21:00’de tüm camilerimizin hoparlöründen İstiklal Marşı’mızın verilmesi gerekirdi. Sadece dün 2300 kişiye sosyal mesafe cezası verilmişken 66 yaşındaki Cumhurbaşkanı’mızın bu kuralı ihlal etmesi yanlıştı. Bu yapılan şeyler içime sinmedi. Milli Marşımız iki kere söylendi” diyerek serzenişte bulundu.

Öte yandan Arabesk müziğimizin babası Orhan Gencebay’da Türkiye’nin dört bir yanında 23 Nisan’ı kutlamak için saat 21:00’de balkon ve pencerelere çıkan vatandaşlara ayak uydurarak oturduğu evin penceresinden İstiklal Marşı’mızı okudu.

Orhan Gencebay Sarıyer’de ikamet ettiği evinde saat 20:58 sularında evinin penceresine çıkarak yol çalışması yapmakta olan işçilerle birlikte saat 21:00’de İstiklal Marşı’mızı okurken bu anlar için takım elbisesini giymiş olması dikkatlerden kaçmadı. Orhan Gencebay İstiklal Marşı bitiminde evinin penceresinde asılı bulunan Türk bayrağını da öptü.

Orhan Gencebay yaptığı kısa açıklamada “ Koronavirüs günlerinde evinden çıkmadığını ve 45 gündür evde beste çalışmaları yaptığını geri kalan zamanlarında da televizyon izleyip, şiir yazdığını ve kitap okuduğunu” ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here