Ana sayfa Magazin Oyuncu olmak isterken cinsel istismara uğradı

Oyuncu olmak isterken cinsel istismara uğradı

144
0

Fetanet Ö. adındaki oyuncu adayı dizilerde rol alarak hayalini gerçekleştirmek için bir cast ajansına kaydoldu. Başvurduğu cast ajansında cast direktörlüğü yapan İbrahim Y. ile kendisine rol ayarlayabilmesi için görüşmeye başladı. Genç kadını arayan cast direktörü  İbrahim Y., Netflix’de yayınlanan  Aşk 101 isimli dizide havuz sahnesi çekileceğini kendisinin de bikinili bir rolde oynayabileceğini söyledi. Dizi setinde kendisinden istenildiği saatte sete yetişemeyen kadın projede yer alamadı.

Genç kadın cast direktörü İbrahim Y.’ya anlatması üzerine, cast direktörü kendisine başka dizilerde iş ayarlayacağını söyleyerek kendisiyle buluşma teklif etti Fetanet Ö. bu teklifi  kabul ederek İbrahim Y., ile buluştuktan sonra birlikte alkol alarak genç adamın ikametine gitti. İbrahim Y.’nin evinde bir süre sohbet ederken İbrahim Y., genç kadına dokunmaya başlayarak cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Kendisine yapılan teklifi Fetanet Ö., reddederek evden gitmeye çalışınca İbrahim Y., izin vermeyerek cinsel saldırıda bulunmaya başladı.

Uğradığı saldırı sonrasında İbrahim Y.’nin evinin banyosuna kendisini kitleyen Fetanet Ö. arkadaşlarına cep telefonundan ulaşarak yardım isterken daha sonra kendi imkanları ile evden ayrılarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak istismar edildiğini anlattı. Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet sonrası harekete geçerek verilen talimat gereği polis ekipleri İbrahim Y.’yi gözaltına alırken, polis merkezinde İbrahim Y. verdiği ilk ifadesinde  kimseyi istismar etmediğini iftiraya maruz kaldığını iddia etti.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında genç kadının kıyafetlerindeki sperm örnekleri İbrahim Y. ile eşleşmesi üzerine, İbrahim Y.. çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen şüphelinin ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘nitelikli cinsel istismar’ suçlarından 19,5 yıla kadar hapsi istendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here