Ana sayfa Magazin Özdemir Erdoğan Zeki Müren’i eleştirmeye devam ediyor

Özdemir Erdoğan Zeki Müren’i eleştirmeye devam ediyor

276
0

Geçtiğimiz günlerde Özdemir Erdoğan verdiği bir röportajında Zeki Müren’i ağır bir dille eleştirmiş ve tepkileri üstüne çekmişti.

Özdemir Erdoğan bu açıklamalarının akasında durarak bugün yaptığı açıklamada “Söylediğim sözlerin hala arkasındayım. Ülkemizde satılmamış, namuslu ve cesur eleştirmenler kalmadığı için biz birkaç arkadaşımızla bu görevi üstlendik” dedi.

Açıklamalarına devam eden Erdoğan “ Zeki Müren’i isteyen dinler istemeyen dinlemez. Bu bir tercih ve zevk meselesidir. Benim söyledim ve itiraz ettiğim nokta çok farklı. Kadınları çağrıştıran makyajı ile çocukların televizyon saatlerde ekranlarda boy gösteren Zeki Müren kimseden tepki almadı. Son günlerde her toplumsal olayda boy gösteren alakalı alakasız çok renkli bayraklarıyla boy gösteren LGBT’ler nereden çıktı, bunu görmek lazım.”

Bu açıklamalarından Özdemir Erdoğan’ın Türkiye’de LGBT’lerin çoğalmasından Zeki Müren’i sorumlu tuttuğu sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılırken sanatçının bu yorumlar karşısında sessizliğini koruması da dikkatlerden kaçmadı.

Yaptığı açıklamalardan sonra Bülent Ersoy’unda yaptığı açıklamalara değinen Özdemir Erdoğan “Bülent Ersoy olaya farklı bir açıdan bakıyor. Onun bakış açısı duygusal ve bu yüzden tepki gösterdiğini düşünüyorum. Zeki Müren şöhret düşkünü hırslı bir sanatçıydı. Sahnede Bülent Ersoy’un tercih edilmesini kaldıramadı. Zeki Müren’i tahtından indiren sanatçı Bülent Ersoy’dur. Bakmayın Bülent Ersoy’un böyle açıklama yapmasına. Elini öpmüş, sonra da tahtına oturmuştur” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here