Ana sayfa Dizi&Film Payitaht Abdülhamid’de İngilizlerin oyunu

Payitaht Abdülhamid’de İngilizlerin oyunu

506
0

TRT1 ekranlarında Cuma akşamları yayınlanan dönem dizisi Payitaht Abdülhamid, yeni bölümüyle yine çok konuşulacak gelişmeleri ekrana getirecek.

Payitaht Abdülhamid’in yeni bölümünde neler olacak:

Abdülhamid’in önüne saray önünde patlatılan arabanın tahkikat raporu getirilir. Patlatılan arabanın içinden çıkarılan cesedin Hechler’e ait olup olmadığı net değildir. İngilizler Osmanlı’da tekrar sefir olması düşünülen Hechler’in Osmanlı tarafından öldürülmesini savaş suçu olduğunu Abdülhamid’e deklare ederler. Sarayın önündeki arabanın patlama olayını kamuoyuna ilan etmemek için İngilizler saraya tek şart koşarlar: Bu şartları Osmanlı’nın Akabe’den çekilmesi… Hechler’in ölmediğine emin olan Sultan Abdülhamid, Hechler’i yeniden ortaya çıkarmak için bir oyun kurar. Sarayda gazetecilerin de katıldığı bir davette, keman dinletisi gerçekleştirir.

Artin’i korumak üzere görevlendirilen Söğütlü ve ekibi Artin’i korumak üzere görevlendirilir. Eşref tesadüfler sonucu Aziz’in gayrinizami harpçi olduğunu öğrenir. Eşref Aziz’i haksız yere hapise atan Söğütlüler, Eşref Aziz’i attıkları hapisten çıkarırlar. Ama Söğütler bu kez de Zakaryan ve Tatavlalı vasıtasıyla Eşref Aziz’i öldürmek için tuzağa çekerler.

Fatma hakkında iyi niyetli tavırlar gösteren Abdülhamid’in iyi niyeti işe yaramaz ve Fatma’nın tavrı değişmez. Bidar’ın saray içerisinde aldığı tedbirler herkesi bunalmaya başlar. Bidar Fatma’nın saray içinde devamlı olarak hançerle dolaşmasından dolayı hakkındaki şüpheleri daha da artmaya başlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here