Ana sayfa Kültür-Sanat Perdeleri açık tutmaya devam edeceğiz

Perdeleri açık tutmaya devam edeceğiz

940
0

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Şehir Tiyatroları’nın yeni yönetim kadrosu ile ocak ayında perdelerini açacağını bilirdi.

Böcek, AŞT Genel Sanat Yönetmenliği’ne geçen dönem kömür ve baca denetimi yaptırılan İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu Gökhan Avkıran’ın getirildiğini açıkladı.

Böcek yönetmelikteki 2 maddede yapılan değişiklikle AŞT’nin denetlenebilir hale geldiğini ifade etti, “Tiyatroyu tiyatroculara emanet ettik” ifadelerini kullandı.

Böcek sanata ve sanatçıya saygı duyan bir anlayışla perdeleri açık tutmayı sürdüreceklerini söyledi.

Antalya Şehir Tiyatroları ile ilgili alınan kararların ardından basında ve sosyal medyada gerçeği yansıtmayan açıklamalar, yanlış bilgilerle hazırlanan ve videolarla kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğine vurgu yapan Böcek, asla siyasi nedenlerle karar almadığının altını çizdi. Böcek, “İşi ehline vermek, liyakati esas almak ve haksızlık yapmamak hayatım boyunca benimsediğim prensipler oldu. Dolayısıyla geçmişte olduğu gibi, bugün de bu düşüncelerle hareket ettim” diye konuştu.

Yerel seçimlerden sonra göreve gelmesinin ardından yapılan incelemelerde Antalya Şehir Tiyatrolarında aksayan bazı noktaları gördüklerini ve bir takım tasarruf tedbirleri aldıklarını vurgulayan Böcek, “Antalya Şehir Tiyatrolarının son üç yılda 7 milyon liraya yakın bir bütçesi olmasına rağmen, yeni bir yetişkin oyunu ortaya koyamadığını, sürekli her türlü dekoru ekipmanı hazır olan ve provaları yapılmış eski oyunlarını tekrarladıklarını ve bütçesi 51 bin lira olan sadece 2 yeni çocuk oyunu sahneleyerek verimli bir çalışma sergileyemediklerini gördük” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here