Ana sayfa Ünlüler Petek Dinçöz kimdir?

Petek Dinçöz kimdir?

236
0

29 Mayıs 1980 tarihinde Asıl adı Didem Ezgü olan Petek Dinçöz, İzmir’de dünyaya gelmiştir. Anne ve babası henüz 5 yaşında iken boşanan Dinçöz liseyi bitirdikten sonra eğitim hayatını bitirdikten sonra devam etmeyerek dönemin ünlü sanatçıları Gülben Ergen, Hülya Avşar ve Sibel Can gibi isimler gibi şöhret olmak için 17 yaşındayken 1997 yılında Kıbrıs’ta yapılan güzellik yarışmasına katıldı ikinci oldu. Güzellik yarışmasında aldığı ikincilik sonrasında gelen dizi ve film tekliflerini kabul ederek kameralar karşısına geçerken 1988 yılında da mankenliğe başladı ve o yıl 1998 yılının en güzel Fiziğe sahip Mankeni seçildi.

Televizyon dizilerinin aranılan yüzü olan Petek Dinçöz 1999 yılında “Sırılsıklam” adlı dizide, 2000 yılında ise “Zehirli Çiçek” adlı dizide oynadıktan sonra ekranların fenomen yarışması Çarkıfelek’te Mehmet Ali Erbil’in yanında hem hostes hem yardımcı sunucu olarak ekran hayatına devam etmiştir.

Mankenliği bıraktıktan sonra şarkıcılık teklifi alan Dinçöz Günay’da sahne almış ve 2001 yılında da “Bende Kaldı” adlı albümü çıkardıktan sonra Maksim’de assolist olarak sahne almıştır.

Sahne hayatına ara veren Petek Dinçöz 2008 yılında Show TV ekranlarında Arım Balım Peteğim adlı sabah programını yaptı . Mart 2008 ayına kadar Show TV`de yayınlanan program 10 Mart`tan sonra Star TV`ye transfer oldu.

Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Şov adlı programda 11 Ocak 2008’de canlı yayında uzun süredir birlikte yaşadığı Can Tanrıyar ile evlenmiş ve 10 Mart 2010 tarihinde boşanmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here