Ana sayfa Kültür-Sanat Petival festivali hayvansever dostlarını bekliyor

Petival festivali hayvansever dostlarını bekliyor

647
0

Türkiye’nin ilk Evcil Hayvan ve Yaşam Festivali ”Petival”, bıu yıl Eylül ayında 20-22 Eylül tarihleri arasında dördüncü kez sürprizlerle ve birbirinden farklı etkinliklerle Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğindeBebek Parkı’nda gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında 30 bin kişiyi ağırlamış, Emel Yıldırım, Keremcem, Duygu Çetinkaay, Gamze Aral, Mehmet Turgut, Ali Yeşilırmak, Aysun Akyüz gibi bir çok ünlü ismin katılımı le 3 gün boyunca festival katılımcılarına eşsiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Festival kapsamında bir çok ünlü konuk, veterinerler ve uzman eğitmenler ile söyleyişiler yapılırken ayrıca ödüllü ve aynı zamanda eğlenceli yarışmalar düzenlenecek festivalde ayrıca çocuklar için açılan özel oyun alanları, stand ve atölyeler ile çocuklara hayvan sevgisi aşılanırken sokak hayvanları ve barınak bağışları için bağışlar yapılacak.

Ayrıca festival kapsamında Cem Yılmaz’ın son filminde ve bir çok reklam filminde de oynayan “Mithril”, Leke, Kızım ve Fi dizilerinin oyuncu köpeği “Jason” showlar yaparken, çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılamak adına interaktif masal söyleşisi, festivale katılan katılımcıların kendi patili dostları ile keyifli zamanlar geçirmesi için ayrıca etkinlikler yapılacak. Festivalde Yetenek Sizsiniz adlı yarışmanın birincisi olan Max ve eğitmeni Ali Yeşilırmak, eğitmen Hafi Ersen Akbaş da festivale katılan katılımcılarla köpek eğitimi üzerine söyleyişiler düzenleyecekler .Çocuklar ve yetişkinler için sokak hayvanları için kulübe boyama atölyesinde yapılan boyanmış sokak hayvanları kulübeleri de festival sonrasında sokaklardaki yerlerini alacaklar.

Ayrıca festivale katılanların kendi sosyal medya hesapları üzerinden kendi pati dostları ile çektikleri selfie’leri #Enpatiselfie hashtagi ile paylaşarak #Enpatiselfie yarışması sonucunda ödüllendirilecekler.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here