Ana sayfa Magazin Pınar Gültekin cinayetine Tarkan’dan sert tepki

Pınar Gültekin cinayetine Tarkan’dan sert tepki

525
0

15 Temmuz günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde eğitim gören Pınar Gültekin evinden çıktıktan sonra kaybolmuş ve ailesinin kayıp ihbarı üzerine 5 gün boyunca bulunması için güvenlik güçleri tarafından çalışma başlatılmıştı.

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucu Pınar Gültekin’in eski sevgilisi Cemal Metin Avcı tarafından öldürüldüğü belirlenerek talihsiz üniversite öğrencisinin cansız bedeni ormanlık alanda bulunmuştu.

Yaşanan vahşi cinayetin duyulmasının ardından sosyal medya kullanıcıları yaşananlara büyük tepki gösterirken tüm Türkiye adeta bu olaya kitlenirken bir çok ünlü isimde bu olaya sessiz kalmazken spor, siyaset ve sanat camiasından yükselen tepkilere Tarkan’da katıldı.
Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Tarkan sert sözlerle kadın cinayetleri için yeterli tedbir alınmadığını belirterek “bu düzen ne zaman değişecek?” diye sordu.

DAHA KAÇ PINAR GÜLTEKİN ÖLECEK

Tarkan paylaşımında, “Katillere, canilere lanet okumak ne işe yaradı bugüne kadar? Hiç bir işe yaramadı, yaramıyor… Katillere hak ettiği cezaları vermeyip, bir de cezalarını hafifletecek abuk sabuk gerekçelerle bu canavarların yanında duran bu düzen ne zaman değişecek? Ey yetkililer! Siz nasıl rahat uyuyorsunuz geceleri? Her gün ülkemizde kadınlar öldürülüyor, şiddet görüyor ve bir türlü yapılması gerekeni yapmıyorsunuz. Hafifletilmiş cezalarla bu canileri tekrar topluma salıyorsunuz. İçiniz, vicdanınız nasıl rahat ediyor? Yazıktır, günahtır kadınlarımıza. Daha kaç Pınar Gültekin ölecek?” ifadelerine yer verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here