Ana sayfa Magazin Radyo Boğaziçi bağımsız grupları buluşturmaya devam ediyor

Radyo Boğaziçi bağımsız grupları buluşturmaya devam ediyor

666
0

Radyo Boğaziçi tarafından Bağımsız müzik gruplarının sesini duyurmak amacıyla hayata geçirilen  “radyo boğaziçi” tarafından hayata geçirilen “Battle of the Bands” yarışması bu yıl 21 kez  Türkiye’nin dört bir yanındaki yetenekli müzisyenleri bir araya getiriyor. Genç müzisyenler Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde 5 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek etkinlik için 17 Eylül 2019 gününe kadar internet üzerinden ve Boğaziçi Üniversitesine giderek başvuruda bulunabilecek.

1992’de  kurulan Radyo Boğaziçi “Türkiye’nin ilk ve en iyi üniversite radyosu” sloganıyla yayın hayatına başlamıştı. Radyo Boğaziçi bu yıl  21.’si gerçekleştirilecek olan Battle of the Bands müzik yarışmasında genç müzisyenlerin ve grupların sesini duyurmaya devam ederken bu yılda Türkiye’nin her köşesinden gelecek olan müzisyenleri sahneye çağırmaya devam ediyor.

Radyo Boğaziçi geçtiğimiz yıllarda Hedonutopia, Badem ve Gripin gibi grupları Battle of the Bands yarışması ile müzik dünyasına tanıtmıştı. Bu yıl yapılacak olan yarışma için Sonar House, DokuzSekiz Müzik Yapım, IF Performance Hall Beşiktaş ve  Allianz Motto Müzik, sponsor olarak yetenekli gençlere destek oluyorlar.


Battle of the Bands’in bu yıl ki jüri üyeleri müzik dünyasın ciddi otoritelerinden ve plak şirketlerinin temsilcilerinden oluşturuldu. Jüri üyelerinin oyları ile dereceye girecek yarışmacıların yarışacağı 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde müzikseverlerle buluşacak.

Bu yıl ödüller arasında birinci olacak gruba albüm ve grubun seçtiği şarkılara akustik performans videolarının hazırlanacak ve birinci olan grup aynı zamanda Allianz Motto Müzik Youtube kanalında bir programcının programına konuk olma şansına sahip olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here