Ana sayfa Magazin Raşit Bağzıbağlı’dan bir çanta bir iyilik

Raşit Bağzıbağlı’dan bir çanta bir iyilik

708
0

Sabancı Holding ile Fransız Carrefour Grup iştiraki olan CarrefourSA ile yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veren insanların temel ihtiyaçlara ulaşabilmesini sağlayan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) arasında devam eden işbirliği ile ünlü tasarımcı Raşit Bağzıbağlı’nın tasarladığı çantalar satışta.

“Bi’ Çanta İyilik” sloganı ile satışa sunulan bez çantalar, CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, TİDER Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk ile tasarımcı Raşit Bağzıbağlı’nın katıldığı bir toplantı ile Metropol İstanbul CarrefourSAHiper’de gösterildi. İstanbul genelinde bulunan 15 markette satışa sunulan bez çantalardan elde edilecek olan gelirin tamamı TİDER’e aktarılacak.

“Bi’ Çanta İyilik” projesi kapsamında tasarlanan bez çantalar, İçerenköy Hiper, Acıbadem Hiper, Maltepe Park Hiper, Merter Hiper, Beylikdüzü Marmara Park Hiper, Fulya Hiper, Metropol İstanbul Hiper, İstinye Hiper, Bayrampaşa Forum İstanbul Hiper, Beşiktaş Gurme, Selamiçeşme Gurme, Anadoluhisarı Gurme, Florya Flyinn Gurme, Kemerburgaz Gurme ve Ortaköy Gurme marketlerinde satılacak.

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, yedi yıldır TİDER’le işbirliği yaptıklarını, bu sayede 500 tonu geçen ürünün israftan kurtarıldığını ve 20 binden fazla kişiye ulaştırıldığı söyledi. Kartallıoğlu, “Türkiye’nin geleceği olan gençlerin daha iyi olanaklarla yetişebilmeleri için öncelikle toplumun her kesiminin refah düzeyinin yeterli olması gerektiğin söyledi.

TİDER’le bu doğrultuda iş birliği yaptıklarını vurgulayan Kartallıoğlu, ihtiyacı olan insanlara katkı sağlayan projeleri her zaman desteklediklerini ifade etti. Kartallıoğlu, sıfır atık yolundaki adımlardan biri olarak gördüklerini de vurguladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here