Ana sayfa Magazin Red Bull Music Festival İstanbul’da 10 bin kişi eğlendi

Red Bull Music Festival İstanbul’da 10 bin kişi eğlendi

773
0

Red Bull Music Festival İstanbul, 1 ile 15 Ekim tarihleri arasında 5 farklı konsept gece ve 6 farklı mekanda 10 bin müzikseveri ağırladı.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen festivale, aralarında, Ceza, Kabus Kerim, Erci E., Kamufle, Khontkar, Ata Kak, Demdike Stare, Stellar om Source, Ammar 808, Laurel Halo, Kode9 gibi çok sayıda önemli yerli ve yabancı sanatçı katıldı.

15 gün boyunca Akaretler 37-39’daki Red Bull House of Music, sergi, söyleşiler, canlı radyo performansları ile sanatçılarla müzikseverleri ağırladı.

Ceza, Nükhet Duru, Ayben, Baneva, Can Bonomo gibi sanatçıları konuk Red Bull House of Music, ayrıca Ebru Yıldız, Aylin Güngör ve Steve Gullick’in eserleri ile karma bir fotoğraf sergisi düzenledi.

3 Ekim Perşembe günü konsept gecelerin birincisi Alpha Beat Night ile Feriye’de Boğaz’ın manzarası eşliğinde dans müziği ve rap’i harmanlayan Ata Kak’ın haricinde Ammar 808 ve Undomondo katılımcılara modern Afrika ezgilerini sundu.

4 Ekim Cuma akşamı ise Borusan Müzik Evi’ndeki Aposynthesis Night, modern çağda yeni müzik tarzlarının hayata geçirilmesine olanak sağlayan synthesizer’ı konuk etti.

Synthesizer müziği, Demdike Stare, Christelle Gualdi’nin solo projesi Stellar Om Source, Lucrecia Dalt ve geçtiğimiz yıl Türkiye’den Red Bull Music Academy için seçilen üç isimden biri olan Akkor’u buluşturdu.

5 Ekim Cumartesi akşamı ise Babylon’da Kan Kardeşler Gecesi düzenlendi. Bu özel gecede hem Türkçe Rap’in hem de hip hop müziğinin sevilen isimleri vardı. Futurave Night ise 12 Ekim Cumartesi günü Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here