Ana sayfa Kültür-Sanat Ressam Akın Ekici’den Tiflis’te sergi

Ressam Akın Ekici’den Tiflis’te sergi

629
0

Ressam Akın Ekici, “Yolcudan Yolcuya Hikâyeler” sergisini Tiflis’te açtı. Türkiye’nin Tiflis Büyükelçiliği’nin himayelerinde, Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsorluğunda Silk Factory Studio Art Gallery’de açılan sergi, yoğun ilgi ile karşılaştı.

Açılışa ülkelerin diplomatik misyon şefleri, büyükelçileri, konsolosluk görevlileri, askeri ve idari ateşeler, elçilik görevlileri, THY Tiflis Bürosu Müdürlüğü, Yunus Emre Enstitüsü yetkilileri, Tiflis’te yaşayan ve faaliyet gösteren yerli / yabancı sanat galerisi sahipleri, çok uluslu şirketlerin yöneticileri, sanatçılar ve öğrenciler katıldı.

Türkiye’nin Tiflis Büyükleçisi Fatma Ceren Yazgan, büyükelçilik olarak yılın ilk sanat sergisini Türk sanatçısıyla açmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyledi.

Yazgan, “Yolcudan Yolcuya Hikâyeler” başlığı ile açılan serginin adıyla uyumlu olarak Moğolistan’dan Tiflis’e taşındığını ve bu anlamda serginin kendisinin de bir yolcu olduğunu dile getirdi.

Yazgan, insanlar ister diplomat olsun, ister iş insanı, isterse de öğrenci sürekli olarak yolculukta olduğunu, aslında hayatın kendisinin bir yolculuk hali olduğunu söyledi.

Kişinin kendi içine yaptığı manevi yolculukların her insana özgü olduğunu ve hepsi ayrı bir hikâye oluşturduğunu vurgulayan Yazgan, “Sayın Akın Ekici kariyerine büyük bir kurumsal bankada hukukçu ve iş insanı olarak başlasa da yolculuğuna sanatçı olarak devam etmektedir. Tiflis’e taşınan bu değerli sergi ile kendi hikâyesini buradaki sanatseverlere en güzel şekilde aktarmıştır. Türk Büyükelçiliği olarak böyle değerli bir etkinliğe vesile olduğumuz için son derece gururluyuz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here