Ana sayfa Magazin Şafak Sezer kimdir?

Şafak Sezer kimdir?

1579
0

Şafak Sezer Ankara’nın Sincan ilçesinde 10 Ekim 1970 de bir ev hanımı anne ile karayolları çalışanı bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. İlkokulu bitirdikten sonra ortaokulda okurken lacivert ceket, gri pantolonu yok diye okulunu bırakıp eczanede çalışmaya başlamıştır.

Babası Polat Sezer aynı zamanda Arif Sağ’ın bir dönem siyasi danışmanlığını yaptığı için sanat camiasına aşina bir isimdi. 18 yaşına geldiğinde babası onu Mehmet Karagöl’ün yanına götürerek orada kendisine taklit yaptırdılar. Şafak Sezer’in yaptığı başarılı taklit sonrasında Mehmet Karagöl onu “Eşeğin Gölgesi “adlı oyuna “eşek” rolü vererek almıştır. Daha sonra Ankara Halk Tiyatrosu’nda bir çok oyunda sahne alan Şafak Sezer askerliğinde hokkabazlık yaparak geçirmiştir.

Askerliğinin bitimine 60 gün kala ATV ekranlarında yayınlanan Boran Kaya’nın sunduğu “İner misin çıkar mısın” adlı eğlence yarışmasına katılarak birinci olduktan sonra şöhret basamaklarını hızlıca çıkmaya başlayan Şafak Sezer bir çok sinema filminde ve televizyon dizisinde başrollerde yer almıştır. Bugüne kadar 20 televizyon dizisi ve 20’den fazla sinema filminde oyunculuk yapan Şafak Sezer’in en çok izlenen filmi Kutsal Damacana adlı fikm olmuştur.

2012 yılında Alemin Kralı adlı televizyon dizisi setinde kamera asistanına fiziksel saldırıda bulunma suçundan tutuklanarak 13 ay hapis cezası alan Şafak Sezer, Gezi olayları esnasında Barbaros Bulvarı’nı trafiğe kapatan kişiler arasında olan grupta yer aldıktan sonra Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından verilen bir iftara katılmış ve burada dönemin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemesi üzerine sosyal medyada kendisine “Yandaş” yakıştırmaları yapılmıştır.

Şafak Sezer halen evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here