Ana sayfa Kültür-Sanat Saffet Emre Tonguç’tan yeni kitap

Saffet Emre Tonguç’tan yeni kitap

666
0

Tarihçi-yazar Saffet Emre Tonguç, İstanbul’un 80 farklı noktasını şehrin büyüleyici fotoğrafları ve anekdotlarıyla anlattığı “Kanatlarımda İstanbul” kitabında, 21. yüzyılın metropolünden yüzünü 8500 yıllık tarihe dönüyor ve bir masala okuyucuyu ortak ediyor.

“İstanbul benim aşkım” diyen tarihçi-Yazar Saffet Emre Tonguç’un “Kanatlarımda İstanbul” isimli kitabı, İstanbul’u tarihiyle birlikte bir metropol yapan her detayını ve noktasını içeren kapsamlı bir rehber ve unutulmaz bir arşiv olarak raflardaki yerini alıyor.

Tonguç’un İletişim Danışmanı Zeynep Şahin Tutuk’la beraber kaleme aldığı kitabı Alfa Yayınevi hazırlıyor.

2 yıllık yoğun bir çalışma sürecinin sonunda yayına hazırlanan kitapta, İstanbul’un 80 farklı noktası, hem tarihi hem de bugünüyle anlatılıyor. Avrupa Yakası’nda Tarihi Yarımada ile başlayan ‘Kanatlarımda İstanbul’, Anadolu Yakası ve ardından Prens Adaları ile sona ererken bu masal diyarını, şehrin en önemli simgelerinden bir martının kanadında betimliyor.

Kitapta, İstanbul’un birbirinden büyüleyici hallerini yansıtan 170 fotoğraf yer alıyor. Drone fotoğraflarına getirdiği özgün yorumla Halit Bilen tarafından çekilen ve görsel bir şölen sunan fotoğraflarda, şehrin farklı mevsimlerdeki ve günün farklı saatlerindeki renkli görüntüleri yer alıyor. Daha önce görülmemiş açılar yakalanan fotoğrafların eşliğinde İstanbul, masalsı bir dille anlatılıyor.

Kanatlarımda İstanbul; 6 sezon TV programı yapan, aralarında Avrupa Konseyi’nin desteklediği Eurhodip’in de bulunduğu farklı kuruluşlardan 30 ödül alan ve şimdiye kadar 15 kitap yazan Saffet Emre Tonguç’un 16’ncı kitabı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here