Ana sayfa Kültür-Sanat Samim Yaslan’dan kolaj sergisi

Samim Yaslan’dan kolaj sergisi

680
0

Samim Yaslan resim çalışmalarında sanatta ulusallık anlayışına şiddetle karşı çıkarken, resme evrensel değerlerle yönelmeye devam ediyor. Samim Yaslan, ressamlık hayatına başladığı uzun yıllar boyu yaptığı değişik resim çalışmalarını bir araya getirdiği kolaj dönemi üzerine ciddi olarak yoğunlaşarak sanat hayatına devam ediyor.  Samim Yaslan 7 Kasım günü Galeri GARK’da  yeni bir sergi açılışı ile kez sanatseverlerle buluşacak ve sergide kendisine ait  kolajları ile son dönem yaptığı eserlerini sergilemeye hazırlanırken tüm eserlerinde duygularını ve sanatını tanımlayan eserlerden oluşan bir sergi hazırladığını açıkladı.

Türkiye’de Post Modern sanatın ilk uygulayıcılarından olan Samim Yaslan eserlerinde bir çok ressamın aksine değişik dokulara, farklı görüşleri, ışığı farklı kullanması ile yaptığı resimlerinde farklı bir anlayış getiriyor. 2014 yılından itibaren birbirinden farklı duygu ve düşüncelerden yola çıkarak hazırladığı resimlerini farklı meteryaller kullanarak resimde sanatı başka bir boyuta taşımıştır.

Türkiye’de çağdaş sanata farklı bir bakış açısı getiren Samim Yaslan kendisine özgü kurgu dünyasıyla yaptığı yeni figürasyon döneminde motosiklet, otomobil parçaları ile çocuk ve insan figürleriyle kontrast oluşturacak şekilde bir araya getirdi. Daha önceden hazırladığı kolaj eskizlerini daha sonra akrilik ve yağlı boya ile tuvale geçirdi.

Kendisine ait doğa vergisi ile her yaptığı eserinde ayrı bir tükenmez enerjisini gösteren ve doğurgan bir kişilik olan Samim Yaslan ’ın Galeri Gark’taki sergisi 7 Kasım – 3 Aralık 2019 tarihleri arasında sanatseverleri kucaklamaya hazırlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here