Ana sayfa Kültür-Sanat Selda Alkor’dan çarpıcı açıklamalar

Selda Alkor’dan çarpıcı açıklamalar

617
0

Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun senaryosunu yazıp yönettiği ‘İki Yaka Yarım Aşk’ adlı filmde üçüncü kuşak bir mübadil torunu olan filmin Edirne’de Halk Eğitim Merkezi’nde gösterimi ve söyleyişi gerçekleştirildi. Filmde anneannesi ve teyzesiyle  beraber 1924 mübadelesinde Selanik’ten İzmir Karaburun’a gelen bir gencin kırık bir aşk hikayesi anlatılıyor. “İki Yaka Yarım Aşk ” filminin Edirne’deki gösterimine Türk sinemasının en önemli isimlerinden olan ve filmin başrol oyuncularından Selda Alkor ve yönetmen Tekeoğlu da katıldı. Filmin gösterimi öncesinde gelen basın mensuplarının kendisine sordukları sorulara Selda Alkor samimi cevaplar verdi.

Film için düzenlenen etkinlik ve söyleyişiyi organize eden Edirne Genç İşadamları Derneği ve Küresel Göç Kültür ve Sanat Eğitim Derneği tarafından Edirne’ye davet edilmekten büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade ederken “ Bu film bir mübadele filmi. Bu konuda yurdumuzun en entrasan yerlerinden birisi Edirne’dir. Edirne’ye en son çocukluğumda gelmiştim. Buraya tekrar gelmek ve Mimar Sinan’ın muhteşer eseri Selime’yi ziyaret etmek gerçekten çok büyük bir mutluluk” dedi.

ATV ekranlarında oynamakta olan Eşkıya Dünya’ya Hükümdar Olmaz adlı dizide kötü bir karakteri canlandırmasının bir ilk olduğunu söyleyen Alkor “Dizi de 13 bölümlük bir anlaşma yaptım. Bu sayede kendimi de denemiş olacaktım. Bu rol ile yıllardır iyi kadın rolünden sonra kötü kadın rolü ile ekranlara geldim. Vardığım sonuç bir oyuncu aslında her rolü oynamalı” diye konuştu.

Ünlü oyuncu Alkor, “Her an yeni bir proje ile tekrar ekranlarda olabilirim. Bir çok yapımcı menajerimle temas halinde. Ama an itibari ile anlaşmış olduğum bir yapım yok” diyerek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here