Ana sayfa Kültür-Sanat Seni Unutmak İstemedim ki oyununa yoğun ilgi devam ediyor

Seni Unutmak İstemedim ki oyununa yoğun ilgi devam ediyor

604
0

Başlıca rollerini Türk tiyatrosunun önemli oyuncuları olan Ferdi Akarnur, Kayra Şenocak, Pelin Öztekin ve  Dost Elver’in yaptığı Temaşa Gösteri Sanatları tarafından sahnelen ‘’Seni Unutmak İstemedimki’adlı tiyatro oyunu yoğun ilgi ile karşılanıyor.

Seni Unutmak İstemedim ki adlı oyunda bir çift 11 yıllık evliliklerini kurtarmak uğruna verdikleri mücadeleyi ve dramını anlatırken oyun aslında kadınların evlilikten ne istediklerini, erkeklerin de kadınların bu isteklerinden ne kadarını anladığını esprili bir dille anlatırken oyunun yönetmenliğini aynı zamanda oyunun senaryosunu da Kayra Şenocak yapıyor.

Oyunda birden fazla hikaye anlatılırken bazen erkeklerin bazen de kadınların gözünden evlilikten ne bekledikleri mizahi bir dille anlatılırken aslında oyun bir çok evde yaşanan diyaloglardan yola çıkılarak ortak bir dille anlatılıyor. Oyunda erkeklerin ve kadınların evliliklere bakış açıları empati anlayışı ile anlatılırken sevginin gücünü de esprili bir dille seyirciye mizahi olarak aktarılıyor.

Mesela 11 yıllık evliliğinizi kurtarmak için ne gibi fedakarlıklar yaparsınız? Veya karınız çocuk istemediği halde sadece sizi mutlu etmek için hamile kalmaya karar verir mi? Bunun gibi bir çok ilginç sahnenin ve hikayenin anlatıldığı oyunu izleyenlerin oyun sonunda sahnedeki oyuncuları ayakta alkışlayarak oyundan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

Oyunu izleyen seyircilerin ortak görüşü “İzlediğimiz hikayeler aslında bir çoğumuzun veya yakınımızdaki insanların evliliklerinde yaşamış oldukları olaylara benziyor. Burada bazen gülerken bazen de duygu dolu anları arka arkaya yaşıyoruz. Son dönemlerde izlediğimiz en keyifli oyunlardan birisi. İzlemeyenlerin asla kaçırmaması gereken bir oyun diyerek oyun hakkındaki düşüncelerini ifade ettiği öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here