Ana sayfa Magazin Şeyma Subaşı iddiaları yalanladı

Şeyma Subaşı iddiaları yalanladı

709
0

Şeyma Subaşı’nın İtalyan sevgilisi Guido Senia’nın Türkiye’ye gelip bir eğlenceye katıldıktan sonra dış seyahatlerinde 14 gün karantina kuralına uymadığı iddia edilirken Şeyma Subaşı basında çıkan haberlere ve sosyal medyada çıkan söylentilere açıklık getirdi.

Açıklamalarını Instagram hesabından hikayeler bölümünden yaptığı paylaşımla cevap veren Şeyma Subaşı “ Yazıldığı ve çizildiği gibi değil, sevgilim buraya İtalya’dan değil İsrail’den geldi. Kaldı ki gelmeden önce karantina altında idi ve testleri tamamen negatif çıkmıştı. Testlerin temiz çıkmasının ardından İstanbul’a geldi ve burada da kısa sürede yapılan testleri temiz çıktı. Olayı neden kişiselleştirdiler anlamıyorum. Artık her gün Twitter’da trend topic olmak istemiyorum. Şu an Sağlık Bakanlığı’nın Şeyma Subaşı’dan daha önemli işleri var” dedi.

Sosyal medyada Şeyma Subaşı hakkında bir çok kullanıcı İtalyan sevgilisinin koronavirüs kurallarına uymadığı için Şeyma Subaşı’ya tepki göstermiş ve paylaşımlarında “ Şeyma Subaşı’nın İtalyan sevgilisi yurt dışı dönüşleri için uygulanan 14 gün gün kuralına dikkat etti mi?” diye sorarken kurala uymadığı düşünülen Guido Senia’ya tepki göstermişti. Gün boyunca özellikle Twitter ve Instagram’da bir çok kullanıcı bu konu hakkındaki düşüncelerini dile getirirken bazı kullanıcıların dozlarını aşan tepkileri olmuştu.

Sosyal medyada adeta linçe uğrayan Şeyma Subaşı’ya yapılan tepkilerin ardından gazeteci Candaş Tolga Işık yaptığı bir açıklama ile “ Sosyal medyada yapılan paylaşımları ihbar olarak kabul eden İçişleri Bakanlığı’nın harekete geçerek Şeyma Subaşı’nın İtalyan sevgilisi Guido’nun ya ülkesine geri gönderileceği veya 14 gün boyunca karantina altında tutulacağını” açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here