Ana sayfa Ünlüler Sibel Can kimdir?

Sibel Can kimdir?

118
0

Sibel Can İstanbul’un Karagümrük semtinde 1 Ağustos 1970‘de, Engin Cangüre ve Emine Gül Sezer Cangüre’nin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Sibel Can’ın babası birçok ünlü isme sahnede eşlik eden keman ustası olmasıyla müzikle daha küçük yaşlarda tanışmıştır.

Babasının kemanı eşliğinde daha 13 yaşındayken önce Viyana daha sonra da Almanya, Hollanda ve İsrail’de şarkı söyleyip dans ettikten hemen sonra yaşı gizlenerek İstanbul’da sahne alırken Nükhet Duru’nun  Fahrettin Arslan‘a tavsiye etmesi üzerine sanatçının bir anda dünyası değişti. Sanatçı böylece Maksim Gazinosu‘nda ilk sahnesini aldı.

Yaşı tutmadığı için sahne alması yüzünden Maksim Gazinosu’nun kapatılması üzerine  Fahrettin. Arslan’ın yardımıyla yaşı 6 ay büyüttürülerek Maksim Gazinosu’nda oryantal olarak sahne alırken Muazzez Abacı, Neşe Karaböcek ve Emel Sayın gibi ismlerin alt kadrosunda çalışma imkanı buldu. Assolistliğe yükseldiğinde henüz 17 yaşında idi.

Orhan Gencebay’ın destekleriyle 1987 yılında ilk albümü Günah Bize’yi çıkaran Sibel Can’ın bu albümü rekorlar kırdı. Hakan Ural ile 1988 yılında Zerrin Özer’in evinde gizlice evlendi. Bu evliliğinden 2 çocuğu olan Sibel Can daha sonra Hakan Ural’dan boşanmış ve ünlü iş insanı Sulhi Aksüt ile yapmış ve bu evliliğinden de bir kızı dünyaya gelmiştir.

Sibel Can 1997 yılında Serdar Ortaç’ın bestesi “Padişah” ile artık tüm Türkiye’nin tanıdığı bir sanatçı haline gelirken halen müzik hayatına devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here